.

.

Производител на GPS. Двоен режим на Beidou GPS. Single chip / development board / learning board / test edition

Производител на GPS. Двоен режим на Beidou GPS. Single chip / development board / learning board / test edition

Оценки на купувача:

BGN 27.01
Брой продукти
В магазина


перформанси параметар
чувствителност
Песна
-162d Bm
фотографирање
-148d Bm
TTFF
(прв позиционирање време)
Ладно подигање
(отвори небото)
Температурата започнете
Топла започнете
тип
Број на канали Триесет и две Канал, поддршка на сите констелација БДС , GPS и ГЛОНАСС Во исто време примањето на
фреквенција
L1 , 1575.42 MHz
Б1 , 1561.098 MHz
Позиционирање режим
Единствен систем независни локација
Мулти систем заеднички локација
прецизноста на позиционирањето
Независна локација
2m
SBAS
2m
Брзина прецизност
0.1 m/s ( до 50%10m/s )
Локација ажурирање стапка
1 HZ (стандардно), максимум 10 Hz
PPS
10 Ns
Работи граница
висина
18000m
брзина
515m/s
забрзување
4 G
формат на податоци
NMEA 0183
Електрични индекс
Напојување
2.7 v~3.6 v
Моќ отпад
Функционален интерфејс
URAT
физички карактеристики
температура
работна температура
-40 Centigrade ~85 C
Температура на чување
-40 Centigrade ~85 C
енкапсулација
16mm*12mm*2,5 mm
стандард
Факт да Ro Hs
Антена тип
Поддршка пасивни, активна антена
Апликацијата коло

Подробности

Името На Цвета:
Зелени
Тип Елемент:
FM-предаватели
търговска марка:
MLLSE
Място на произход на стоките:
Континентален част от Китай
Време за улавяне на студено стартиране:
32 секунди
Модел:
BNX1612
точност на позициониране:
3M
Размер:
79x40x12mm
тип модул:
GPS+ Beidou
Време за улавяне на горещ старт:
1
Скорост на точност:
0,1 м/с

Те също купуват с този продукт