.

.

Антирадиационный жилетка с капак, външната защитна жилетка електромагнитна вълна, защитно облекло за лаптоп.Защитно облекло.

Антирадиационный жилетка с капак, външната защитна жилетка електромагнитна вълна, защитно облекло за лаптоп.Защитно облекло.

Оценки на купувача:

BGN 121.00 -5 %
BGN 126.96
Брой продукти
В магазина


Оклопна Ефикасност : 30 DB Оклопна бендот : 10 MHZ-3000 MHZ За публиката : главно, како што се компјутери, препишувач, електронски медицинска опрема, персонал, пренесува електрони емисија, електрична енергија и дистрибуција на системи, радио, телевизија, телекомуникации, комуникации, радар, навигација, берза работа со компјутери за почести персонал . Електромагнетна радијација : 1. компјутери, телевизии, стерео, микробранови печки, фрижидери и други апарати за домаќинство ... 2. телефони, факс машини, микробранова комуникација и друга комуникациска опрема. 3. На високо-напонски линии, мотори, електрична опрема. 4. авион, електрична железница, простор, енергија индустрија и друга опрема. 5. радио и телевизиски пренос кули, paging (пејџер) радио станица. Радар системи. 6. електронски медицинска опрема, берзи, банки, телекомуникациски, компјутерски цените, сателитска земни станици, команда и контрола, центри. Обемот Долг работен век во толпата од блиску областа на силна радијација, електромагнетна радијација треба да се разгледа носи заштитна облека. Да се намали на доза на зрачење примена, вклучувајќи ги и луѓето што се наведени подолу : голем, компјутери и оперативни персонал, мал компјутер; 2, компјутерски софтвер за дизајн, програмирање, влез персонал; 3, професионални компјутерските корисници вклучуваат : финансии, сметководство, заштеди, хартии од вредност продавачот, касиерот бизнис, компјутерски графички дизајн персонал, како што се рекламирање, дизајн, конструкција, машини, уметноста, дизајн, анимација, и административна (напишан копија); 4, радио, телевизија, комуникација, навигација, радар предавателот соба во близина на областа на персоналот; 5, металургија, електроника, хемиски, хартија, дрво, храна и преработка на храна индустрии користење на висока фреквенција и микробранова опрема оператори топење, заварување, греење, venting, sputtering, сува, пестициди, дезинфекција процеси; 6, долгорочна операција користи радио фреквенција и микробранова печка и други медицинска опрема персонал; 7, специјално за микробранова снек продажбата на персоналот; 8, електронска опрема и инструменти на производство во пуштање во употреба на персоналот; 9, енергија и висок напон, електрични пренос станица вработените; 10, персоналот на воена електронска опрема експеримент станица област; 11, често долго 13, има срцето и бубрезите дефекти на корисниците на мобилни телефони;; време на Интернет корисници; 12, анти-статички, експлозија-доказ 14 членовите на персоналот во близина на радио, телевизија, комуникација станици immunocompromised луѓе живеат; 15 бремени жени.

Подробности

Размер:
M, L, XL, XXL
Използването на:
Ползата И Сигурността
Материал:
Полиестер, Памук, Микрофибър
Номер На Модела:
l
Тип Елемент:
Надмощие
Тип Тъкани:
Вязаный
Характеристика:
Ветрозащитный, Топлинна
Пол:
Унисекс

Те също купуват с този продукт