.

.

Bluetooth защита на слуха слушалки с AM FM радио и MP3 съвместими електронни шумоподавляющими слушалки Ear Protector

Bluetooth защита на слуха слушалки с AM FM радио и MP3 съвместими електронни шумоподавляющими слушалки Ear Protector

Оценки на купувача:

BGN 9.00 -49 %
BGN 17.81
Брой продукти
В магазина


Карактеристики :
1, NRR 25d B намалува eardrums изложеност на гласни звуци (American Standard).
2, Б uilt-во Bluetooth за мобилни зборување и слушање музика.
3, Дигитален FM/AM радио за convertting околните звуци во вашите омилени радио програма.
4, Вграден-антена со висок прием чувствителност.
5, Автоматско пребарување и фреквенција скенирање функција.
6, 8 радио станица мемории и меморија.
7,Стандардниот стерео текст џек да се поврзете со MP3 плеер, телефон, итн
8, Поддршка на функцијата на префрлате помеѓу AM и FM за вашиот било избор.
9,Радио е вграден-во со switch копче и прилагодување јачина на звук копче за да се добие идеална јачина на звук.
10, На Нови Повеќенаменски Catcher Клип обезбеди лесен начин да се остане во чекор со вашите earmuffs или други предмети кога не е во употреба.

Пакет Се Вклучени :
1 парчиња Bluetooth уво muff
1 парчиња ПОМОШЕН поврзување на кабел
1 парчиња Упатство
1 Нови Повеќенаменски Catcher Клип Описи :
1, Изградена-во -Радио & Bluetooth и MP3 Компатибилен : Вграден дигитален bluetooth и FM/AM радио уво defender доаѓа со стандарден стерео џек кабел за телефон, mp3 плеер, hands-free повик, конвертирате околните звуци во вашите омилени радио програма или музика, велат збогум на здодевни и штетна бучава од сега па натаму.
2,Намалување на Бучава Околу вас : На уво заштита за безбедност muffs не може да се користи само како стрелците уво muffs, но, исто така, одлично за лов, затворен пиштол опсег, трки, читање, концерт, проучување и оперативни механизми за заштита на слухот, особено погоден за работа во изградба и уредување на работа.
3,Удобно носење и Прилагодливи headband : Опремени со двоен слој мека пена и прилагодливи headband, ова уво заштита за безбедност earmuff одговара на сите глава големини за возрасни и за деца, поместена headband и добро запечатени уво чаши чува вашите уши удобно, дури и ако носат со часови.
4,Претходно Радио Канали и Дигитален Дисплеј : Bluetooth & радио уво muffs не само што може да скенирање за радио станици фреквенција автоматски но, исто така, се претходно наместени и меморија до 8 канали, така што можете да го изберете вашиот омилен радио програма лесно.

Подробности

търговска марка:
RODTH C&P
Номер На Модела:
U-1998
специална функция:
Bluetooth и FM/AM радио
Степента На Намаляване На Шума:
NRR 25dB
Версия На Bluetooth :
4.3
костюм за:
Косьба, Строителство, Стрелба, Лов
Характеристики:
регулируема
Частотное Сканиране:
Автоматично Търсене
Цифров Дисплей:
LCD дисплей
FM / AM:
87,5-108 Mhz/520-1710 Khz
Източник На Захранване:
3 * батерии тип ААА
Основната функция на:
Протектор За Уши

Те също купуват с този продукт