.

.

Високо качество на 3M USB Male to XLR женски микрофон USB MIC Link кабел

Високо качество на 3M USB Male to XLR женски микрофон USB MIC Link кабел

Оценки на купувача:

BGN 17.06
Брой продукти
В магазина


Производ Вовед :
Овој Микрофон USB кабел во себе поседува звучна картичка и може да бидат компатибилни со компјутер без addtional возачот, само приклучете го вашиот инструменти или микрофони, електронски орган и така натаму, а потоа можете да започнете да снимате со висок квалитет дигитални музички дела лесно.
Производ Функција : ги Поддржува USB 2.0/1.12. Plug and play, без возачот инсталација е потребно, единица е идентификуван automatically3. Вграден A/D конвертирате со аудио сигнал boost4. Напојување преку USB интерфејс, со USB конекција LED indicator5. Високо квалитетна професионална заштитените кабел и Топови XLR - Женски plug6. 16bit 48/44.1 k Hz дигитален квалитет на звук на текст
Спецификација : Компатибилен со : Windows 98 SE / 2000 / XP / VISTA / Win7, Mac OS X Жалба со USB2.0 Полна Брзина Операција Системски побарувања : Компјутер со USB порт Боја : Црна Резолуција : 16bit 48/44.1 k Hz THD+N (-3d Br) : -76d B S/N Радио : 83d B Динамички Опсег : 80d B Текст отпорност : 1 Mî© Фреквенција Одговор на 48 KHz : 20-19 KHz Singal Текст Опсег : 0-2.8 Vpp Singal Зголеми Стекнат : +20d B Кабел должина : 3m
Пакет Содржина : 1*USB МИКРОФОН Линк Кабел

Подробности

Пакет:
ДА
Тип USB:
Стандарт
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
търговска марка:
ЕЗД
Дължина на кабела:
3M

Те също купуват с този продукт