.

.

Led RGB Контролер DC5-24V 17key RF Wireless Remote with 4pin Female DC Jack For 5050 12A RGB Led Strip Lighting Fast Ship UW

Led RGB Контролер DC5-24V 17key RF Wireless Remote with 4pin Female DC Jack For 5050 12A RGB Led Strip Lighting Fast Ship UW

Оценки на купувача:

BGN 3.00 -37 %
BGN 4.78
Брой продукти
В магазина


Функција : RF далечински управувач led Dimmer може да се контролира светлината на led лента, трепка, и блескави летање. Најновите производи, контрола на RGB боја led лента работни модови, направи RGB боја led лента променлива. Контакт начини : заедничка анодна Работа температура : -20-60 Влезен напон : 5 V - 24 V Излез : 3 Канали Потрошувачка на Енергија : Енергија Излез : 5 V-60 W,12 V-144 W,24 V-288 W Dynamic mode : 22 Режим Статични боја : 20 бои, Големина : L 85 * 40 W * H 6mm
Пакет : 1 x Прирачник за Корисникот 1 *RGB Контролорот 1 * RF Далечински ( батеријата не се вклучуваат )
Превозот : Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 30 дена.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 .1% 50.1% 29.6% 10.5% 4,7% од Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9.9% 63.2% 19.1% 3.4% 4.4% Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.4% 50.0% 14.3% 7.2% 7.1% Франција го Оценувате (точка пристигна) 10.5% 28.6% 43.8% 10.1% 7.0% Германија го Оценувате (точка пристигна) 11.1% 22.2% 30.3% 20.9% 15.5% Канада го Оценувате (точка пристигна) 0.0% 47. 1 % 31.4% 17.6% 3.9%
Шпанија го Оценувате (точка пристигна) 3.5% 25.0% 47.9% 12.9% 10.7%
Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука .
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Други Политики :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Како можам да се плати за мојата купување?
A : ние прифаќа следниве начини на плаќање : cridet картичка; moneybooker;Т/T;western union.

Подробности

Тип Елемент:
RGB контролер
Честотата на вибрациите:
433.92 Mhz
Максимална Мощност На Натоварване:
288 W
търговска марка:
ЧИНКОЛОР
Напрежение:
5-24V
Номер На Модела:
YB257-30
Мощност:
5V-60W, 12V-144W, 24V-288W
Гаранция:
2 години
документ:
RoHS, CE
Дистанционно Разстояние:
15м
Източник На Захранване:
DC
Материал:
Пластмаса
Контролиран Метод:
радиочестотна безжична връзка
Начин На Свързване:
общ анод
Приложими Светлини:
led rgb лента
Характеристики:
17Key RF безжично дистанционно управление
кораб от:
Континентален Китай
Цвета На Купето:
снимка

Те също купуват с този продукт