.

.

Висококачествена пластмасов водоустойчив разпределителните скоростна водоустойчив пластмасов корпус разпределителните кутия 200 мм х 200 мм х 95мм IP67 IK08

Висококачествена пластмасов водоустойчив разпределителните скоростна водоустойчив пластмасов корпус разпределителните кутия 200 мм х 200 мм х 95мм IP67 IK08

Оценки на купувача:

BGN 31.00 -4 %
BGN 32.32
Брой продукти
В магазина

Школка материјал : ABS Материјалните карактеристики : отпорност, отпорност на топлина, ниска температура отпор, хемиска отпорност, долг живот, добра изолација својства, лесна за обработка и електрични перформанси, сјај површина и добри карактеристики. Заштита класа : IP67 Користи и карактеристики : High-end пластични водоотпорен кутија е направен од високо-квалитет поликарбонат (PC) или АБС материјал, погодна за тешки индустриски средини од електрична и електронска опрема за контрола, бродови, петрохемија, големи фабрики, крајбрежните фабрики, терминали за третман на Вода објекти, разни анти-природна катастрофа опрема. Надворешна монтажа метод : преку поле на дното на монтажа дупка со дијаметар од фиксен кон ѕид (преку кутија четирите агли, директно навртки или ноктите на ѕидот или одбор) Влезот и излезот дупки : производот е утврден од пластични топ дизајн (секоја водоотпорен кутија е опремен со најмалку два внатрешни М4 бакар ореви). Водоотпорен кутија може да биде слободен да се користи во согласност со барањата на клиентот над дупка, (дупка локација и дупка големината може да биде специфицирана во согласност со барањата на клиентите обработка.) По дупката можат да бидат опремени со појавување водоотпорен стегање конектор за да се постигнат најдобри резултати водоотпорен.
Модел само кутија L*W*Хм MD-090605 95*65*55 160 MD-110807 110*80*70 90 MD-110808 110*80*85 75 MD-130807 130*80*70 140 MD-130808 130*80*85 120 MD-101007 100*100*75 140 MD-101010 100*100*100 112 MD-180807 180*80*70 100 MD-250807 250*80*70 70 MD-250808 250*80*85 60 MD-121207 125*125*75 60 MD-121210 125*125*100 45 MD-171207 175*125*75 60 MD-171210 175*125*100 48 MD-171409 170*140*95 45 MD-171710 175*175*100 36 MD-201510 200*150*100 40 MD-202010 200*200*100 30 MD-251510 250*150*100 32 MD-281913 280*190*130 16 Machinable Круг плоштад

Подробности

Номер На Модела:
MD-202009

Те също купуват с този продукт