.

.

(2 бр./лот) 120C KSD301 нормално затворен термостат, температурен превключвател, NC 120 градуса по Целзий, биметаллический диск.

(2 бр./лот) 120C KSD301 нормално затворен термостат, температурен превключвател, NC 120 градуса по Целзий, биметаллический диск.

Оценки на купувача:

BGN 3.04
Брой продукти
В магазина


KSD301 Серија Термостат ( Автоматско Ресетирање ).
Акција Тип : Н. В. Вид ( Обично Блиску, Поврзани )
Акција температура : 120+-3 целзиусови степени, Ресетирање на температура : 105+-5 степени целзиусови степени.
Количина : многу од 2 парчиња.
100% Нови, Никогаш Не Се Користи.
Ro HS Согласност.
Карактеристики :
Стабилизирана перформанси, висока прецизност температура контрола ,мал дел, светлина, висока сигурност, и малку пречки за безжични ,итн.
мерки на претпазливост :
1.Ве молиме имајте на земјоделска фирма со инсталација површината на controleed апаратот кога се инсталира.Ве молиме избришете спроведување силикон маснотии да се сетилните површина со цел да се осигура дејството на температурата сензори.
2.Никогаш не колапс ,се олабави или деформира врвот на покрие површина за време на инсталацијата со цел да се избегне какво било влијание на неговата ефикасност.
3.Никогаш не infiltrateany liqiud во термостат, ниту, пак, над притиснете за да попуштат на школка, без промена на обликот на надворешните инсталации терминал на слободна волја .
4.За производи кои се користат во коло на не повеќе од 5 A струја, ве молиме, изберете ја води со пресек на површината на бакар core паѓа во рамките 0.5-1mm2 за конекција. И за оние кои се користат во коло на не повеќе од 10 A струја, ве молиме, изберете ја води со corss-дел површината на бакар core паѓа во рамките 0.75-1.5 mm за конекција.
5.Чувајте го производот во чиста сува складиште на добра вентилација и слободни на корозивни гас и со релативна влажност помалку од 90% и собна температура под 40 C.
***********************************************************
Превозот :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Политика На Враќање :
Ако објектот е дефектен, ве молиме контактирајте со нас во рок од 30 дена, може да избор пари назад или предмет на размена.

Подробности

Тип Елемент:
Ключове
Номер На Модела:
TSW-301B / 120C-2
Тип На Ключа:
Температурен Прекъсвач
Характеристики:
.
документ:
ROHS
Гаранция:
.

Те също купуват с този продукт