.

.

AC220V 1CH дистанционното управление на ключа на светлината на лампа LED противотуманная на прожекторите на автомобилния светлина коридор светлина дистанционното упра

AC220V 1CH дистанционното управление на ключа на светлината на лампа LED противотуманная на прожекторите на автомобилния светлина коридор светлина дистанционното упра

Оценки на купувача:

BGN 13.00 -40 %
BGN 21.60
Брой продукти
В магазина


Оваа мини AC22 OV Приемник одбор е одличен производ. Нејзината големина е мини. Ретко AC Приемник одбор може да биде како мали. Иако е мала, сепак неговата ефикасност е добра од поголем заеднички кондензатори Приемник одбор. Таа користи филм капа е многу побезбедно отколку заеднички кондензатори. Филм капа е за разлика од заеднички кондензатори, по надворешното напојување со струја е исклучен полнење енергија ќе останат за долго време , ако ќе го допрат, ќе добијат електричен шок, филм капа нема да го има овој вид проблем. Иако филмот капа стане неважечка .тоа ќе не доведе до електричен шок, и не ќе ја загрозуваат личната безбедност.
1. Работен Напон : AC220 V (Текст AC220 V Излез AC220 V)
2.Максимална Струја : 10 A (треба подобро помал од 7А )
3.Канал : 1 CH
4.Работна Фреквенција : 315 MHZ/433 MZH Факултативна
Примачот на осетливост : : -110d Bm
Работна температура : -10'C - +60'C
Излез начин : Еден. За да се префрлате .Latched Прилагодливи
Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот
Излез Државата :
Еден, Вклучи / исклучи, Latched прилагоди слободно од лемење со различни точка .
A : Еден-Нема врска е Еден.
Б : за да се ПрефрлатеПоврзете се "Т& Mid Dot "е Смениш.
C : Latched- Поврзете се "L& Mid Dot" е Latched.
ЕденПритиснете на Предавателот копчето , примачот реле е ВКЛУЧЕНО, копчето за ослободување; примачот реле е ИСКЛУЧЕНО,
За да се префрлате-Притиснете предавателот копчето за 1 пат , примачот реле е НА, притиснете го копчето повторно, примачот реле е ИСКЛУЧЕНО,
LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете на предавателот копчето Б, реле е ИСКЛУЧЕНО.
Метод На Учење
Текст AC220 V за Примачот .Имајќи притиснете го копчето за учење копчето, LED индикатор флеш брзо потоа притиснете го предавателот копчето, додека LED индикатор престане да блиц брзо ,тоа значи учење успешно.
Бришење Кодот
Имајќи притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор флеш брзо се додека не флеш бавно за 2 пати. тоа значи кодот се расчисти успешно.

Подробности

Тип Елемент:
Ключове
Дистанционно Разстояние:
20-100 м
документ:
ССС
Характеристики:
Мини размер вход изход AC220V
Тип На Ключа:
дистанционно управление
Гаранция:
1
Номер На Модела:
AC220V 1CHINOUT+LJ-ab
Честота:
315/433. 92 Mhz

Те също купуват с този продукт