.

.

dc 5-24v дистанционно rf dimmer 4 group control led strip controler output 2 channel 8A/channel

dc 5-24v дистанционно rf dimmer 4 group control led strip controler output 2 channel 8A/channel

Оценки на купувача:

BGN 34.00 -6 %
BGN 36.19
Брой продукти
В магазина


Технички Параметри Контролорот 1. работна температура : -20-60 степен 2. напон : DC5 V-24 V 3. излез : 2 канали 4. режим на конекција : заедничка анодна 5. надворешни димензии : L120 XW62 XH27mm 6. статички потрошувачка на енергија : 7. излезна струја : 8. излезна моќност : 12 V : Допир Далечински Управувач 1. работна температура : -20-60 степен 2. напојување режим : ААА * 3 3. напон : 1.5 V * 3 4. пренос фреквенција : 2.4 Ghz, 5. режим на потрошувачка на енергија : 0.015 m W 6. режим на струја : 60u A 7. работат на струјата : 200u A 8. емисија струја : 10m A 9. далечински далечина : за 30m 10. време во мирување : до 6 месеци Summarization : 2.4 G контролер е ново воведени безжична висока-LED диоди контролорот на нашата компанија. Тоа опрема со допир на далечинскиот управувач, допрете далечински управувач усвојува висока прецизност capacitance допир контрола технологија, можете да изберете боја ви треба со едно копче. Тоа е удобен и лесен. Секој контролер има глобално уникатната адреса код, со цел да се спречи конфузија предизвикана од контрола повтори адреса код. Секој контролер може да биде опремен со четири далечински контроли, може да се постигне повеќе контролори синхронизација контрола. Тоа е се користи за контролирање на различни светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН. На пример, точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, стакло ѕид светлина итн. Тоа има многу предности како што се погодни за да се поврзете, лесен за употреба и други. Тоа може да се постигне еден контрола и група контрола, лесно за корисниците да ги користат. 1.Антена : 2.4 G далечински управувач сигнал примање на антената. 2.Функција : вклучување/исклучување на режим за скролување, долго притискање на копчето, можете да го вклучите/исклучите излез на контролорот, кратко притиснете го копчето, можете да се префрлите од режим. 3.Match : натпревар за заклучување копче, се однесуваат на 4 за употреба методи; јасно код, во процесот на користење на контролорот, ако не сакате да го користите далечинскиот управувач што веќе код, а потоа можете да achive со расчистување на кодот, методи на работа : контролер се напојува исклучите телефонот, притиснете и држете "Натпреварот" за повикување, а потоа на моќ, тест со далечински управувач, ако не може да се контролира со далечински управувач, покажува операцијата е успешна, инаку повтори оваа операција.

Подробности

Тип Елемент:
RGB контролер
Характеристики:
Безжичен Burn Led
Приложими Светлини:
ДА
Гаранция:
2 години
Максимална Мощност На Натоварване:
384
Мощност:
192
Дистанционно Разстояние:
0-15M
документ:
CE, RoHS
Напрежение:
12-24V
Материал:
Метални
Източник На Захранване:
DC
Начин На Свързване:
общ анод
Номер На Модела:
RF202
Честотата на вибрациите:
2,4 г
Контролиран Метод:
дистанционно управление
Брой Бутони:
5

Те също купуват с този продукт