.

.

10шт енергоспестяващ ключ карта захранване превключвател за време на забавяне, M1 card hotel switch hotel switch

10шт енергоспестяващ ключ карта захранване превключвател за време на забавяне, M1 card hotel switch hotel switch

Оценки на купувача:

BGN 144.00
Брой продукти
В магазина

Заштеда на енергија картичка прекинувач, доцнењето прекинувач, М 1 картичка хотел префрлате
Спецификации
1. Multicolor комбинација, Модуларен дизајн
2. Одложување исклучување
3. LED индикатор
4. Лесно користење, заштеда на енергија
5. ОЕМ направени добредојде
1 . Со посебна картичка, можете да ја отворите вратата, и само внесете ја истата картичка, можете да се здобијат со моќ од собата. Исто така, постои опција на нашите swiches кои погоден за сите видови на иста големина картички.
2. LED индикатор дизајн
LED индикатор светодиодни дизајн, повеќе лесен за употреба во текот на ноќта.
3. Одложување power off дизајн
Кога напуштање на собата, на гости нерешено клучните картичка, а потоа општи напојување може да биде автоматски да се исклучи во рок од 15 секунди, погодност за гостите, а исто така и заштита на електричен уред за безбедност.
Интелигентна енергија заштеда на вклучете се добие бенефиции за хотелот.
Хотелот усвои Hicence switch за да се здобијат со моќ, Кога напуштање на собата, гости се земе клучот картичка далеку (што треба да се повлече картички, затоа што исто така би сакал да ја користите оваа картичка за да отворите вратата, кога ќе се врати),заштеда на Енергија switch ќе се отсече моќ во рок од 20 секунди автоматски. Тоа може да донесе директни економски придобивки (заштеда на електрична енергија.) за хотелот, да се продолжи животот на електрична опрема, за да се подобри гостин безбедност фактор на електрична енергија, за да се постигне заштеда на енергија ефикасно за хотел. Инвестираат најмалку трошоците за да се постигне ефектот "на енергија-заштеда на намалување на емисијата" за хотелот.
Во согласност со општиот стандард гостинската соба s апаратот за конфигурација
Десно-лево кревет светилка 25~40 W*2 огледало пред светилка 20 W кат lamp25-40 W
ТВ 120 W маса светилка 25~40 W тремот светлина 25 W
Посебна клима уред 1000 W Вкупна моќност : 1300 W=1.3 KW
Според моќ пресметка, ако има 100 соби во хотелот, и 0.15 k Wh. Ако може да се спаси еден часови за секоја дневна соба моќ, тогаш хотелот може да биде заштеда на електрична полнење секоја година : 1.

Подробности

Тип Елемент:
Ключове
Тип На Ключа:
Сензорен Ключ За Включване / Изключване
Характеристики:
6
Номер На Модела:
S002
Гаранция:
1
документ:
ССС
Материал:
Пластмаса
Име:
електрически ключ хотели
Използването на:
енергоспестяващ превключвател карта използван в хотела
Цвят:
Златни, Черни...
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Ръчна Живот:
20 000 пъти
is_customized:
Yes
Максимално Напрежение На Тока:
220V
Макс. Текущата:
30А
Размер:
W86mm * H86mm
използвайте за:
Осветление

Те също купуват с този продукт