.

.

DC12V 24V 24A общ анод RGB усилвател на сигнала Repater контролер алуминиев корпус за 5050/3528 RGB led лента Светлини

DC12V 24V 24A общ анод RGB усилвател на сигнала Repater контролер алуминиев корпус за 5050/3528 RGB led лента Светлини

Оценки на купувача:

BGN 8.00 -16 %
BGN 9.58
Брой продукти
В магазина


DC12 V 24 V 24 A Заеднички Анодна RGB Сигнал Засилувач Repater Контролер Алуминиум Случај за 5050/3528 RGB LED Лента, Светлата
Feautures :
На RGB засилувач се однесува на напон-контролирани LED контролер, тоа добиваат PWM (Пулс Ширина Модулација) сигнал и да ги прошири своите светла квантитет. Главно се користат за RGB LED ленти двојно да го зголеми ленти по должина.
Спецификации :
Работна температура : -20 ~ 60 C
Влезен Напон : 12-24 VDc
Внесување на струјата : 24 A max
Излезен Напон : 12-24 VDc
Излезна Струја : 0~8 A секој канал
Поврзување на Владата : Заеднички анодна
Производ големина : 105(L) × 65(W)× 24 (H) mm
Нето тежина : 110
Апликации :
Се прошири 40 метри од SMD5050 30 LEDs/m RGB LED Ленти
или 20 метри од SMD5050 60 LEDs/m RGB LED Ленти
Забелешки :
Оваа единица НЕ испрати RGB Податоци за контрола на RGB Led Ленти, но тоа може да се зголеми тековната низ газа и направи долга лента работа во добра состојба!
Напон на овој производ е DC 5-24 V никогаш не се поврзете на AC напон 220 V директно
Никогаш не поврзувајте две жици директно во случај на краток спој
Пакетот Вклучува :
1x 24 A Засилувач
Колку повеќе наредбата, поевтини можете да добиете!
Добредојдовте На Големо!

Подробности

Тип Елемент:
RGB контролер
Източник На Захранване:
DC
търговска марка:
veromount
Приложими Светлини:
NA
Максимална Мощност На Натоварване:
NA
Контролиран Метод:
NA
Дистанционно Разстояние:
NA
Честотата на вибрациите:
NA
Гаранция:
NA
Номер На Модела:
NA
Мощност:
NA
Начин На Свързване:
NA
Напрежение:
12V
Материал:
NA
Характеристики:
NA
документ:
ССС

Те също купуват с този продукт