.

.

RGB LED Strip Controller, Лесно Connecting, DC12V Common Anode 72W Current RGB LED Controller WIth Remote 24keys

RGB LED Strip Controller, Лесно Connecting, DC12V Common Anode 72W Current RGB LED Controller WIth Remote 24keys

Оценки на купувача:

BGN 10.00 -8 %
BGN 10.90
Брой продукти
В магазина


НОВИ RGB LED Лента Контролер, Лесно Поврзување, DC12 V Заеднички Анодна 72 W Тековната RGB LED Контролер Со 24keys Далечинскиот
I. спецификации : Работна температура : -20 до 60 степен напон : DC12 V Производ големина : L62*W35*H23mm Пакет големина : L105*W65*H55mm Нето тежина : 50g Бруто тежина : 70g Излез : Три CMOS мозоци-ја отвори излезната Поврзување на владата : заеднички анодна Max оптоварување струја : 2 A секоја боја
II.Контрола метод :
Усвојување на IR remoter за контрола на led контролер, кој има 24 копчиња, функцијата на секоја копче како во табелата подолу :
Осветленоста+(забрзување)
Светлината-(брзина надолу)
Исклучување
НА
Статички црвена
Статички зелена
Статички сина
Статички бела
Статички портокал
Статички зелен грашок
Статички темно сина
7 боја jumpy промена
Статички темно жолта
Статички синозелена
Статички браун
Сите исчезнат од & исчезнат во
Статички жолта
Статички светло сина
Статички розова
7 боја исчезнат промена
Статички слама жолта
Статички небото сино
Статички виолетова
3 база на боја jumpy
III. Предупредување : напон на овој производ е DC12 V, никогаш не поврзувајте да DC24 V или AC220 V никогаш не се поврзете две жици директно во случај на краток спој. Доведе жица треба да биде поврзан правилно според бои, кои поврзување дијаграм нуди. Гаранција на овој производ е една година, но исклучува можноста дека вештачки ситуација на оштетениот или преоптоварување работи
Пакетот вклучува :
1 * RGB LED Лента Контролер Со 24keys Далечинскиот
Фотографии за Производот :

Подробности

Тип Елемент:
RGB контролер
Дистанционно Разстояние:
5m
Приложими Светлини:
Led осветление
Честотата на вибрациите:
нула
Мощност:
72
документ:
RoHS, CE
Характеристики:
LED RGB IR дистанционно управление
Източник На Захранване:
DC
Максимална Мощност На Натоварване:
72
Гаранция:
нула
Контролиран Метод:
RF
Материал:
КОРЕМНА ПРЕСА
Начин На Свързване:
общ анод
търговска марка:
СВЕТЪТ Е УНИКАЛЕН
Напрежение:
12V
Номер На Модела:
WU-MIR240
Работна температура:
-20-60 ℃
подаване на напрежение:
DC12V
Изход:
3 COMS сливи-открит изход
Начин на свързване:
общ анод
Дистанционно Разстояние:
5~10m
Максимален Ток На Натоварване:
2A всеки цвят
is_customized:
Yes
Брой Бутони:
24

Те също купуват с този продукт