.

.

Безплатна доставка хотел 125 khz RFID карта Em4305 ID карта за пестене на енергия ключ на притежателя на картата за хотел

Безплатна доставка хотел 125 khz RFID карта Em4305 ID карта за пестене на енергия ключ на притежателя на картата за хотел

Оценки на купувача:

BGN 19.20
Брой продукти
В магазина


Бесплатен превозот Најдобар хотел RF Em4305 Energy saver switch за хотел
Спецификации 1. Multicolor комбинација, Модуларен дизајн
2. Одложување исклучување
3. LED индикатор
4. Лесно користење, заштеда на енергија
5. ОЕМ направени добредојде
1 .Со посебна картичка, можете да ја отворите вратата, и само внесете ја истата картичка, можете да се здобијат со моќ од собата. Исто така, постои опција на нашите swiches кои погоден за сите видови на иста големина картички. 2. LED индикатор за дизајн LED индикатор светодиодни дизајн, повеќе лесен за употреба во текот на ноќта.
3. Одложување power off дизајн
Кога напуштање на собата, на гости нерешено клучните картичка, а потоа општи напојување може да биде автоматски да се исклучи во рок од 10 - 15 секунди, погодност за гостите, а исто така и заштита на електричен уред за безбедност. Интелигентна енергија заштеда на вклучете се добие бенефиции за хотелот. Електрична Безбедност на хотел Резервација
Доколку гостите не исклучување на електрична опрема пред излегување надвор, а на сервери не обрнувајте внимание на тоа. Потоа на електрична опрема ќе имаат долгорочно работење. Има долгорочна операција, Тоа ќе доведе до топлина себе. Ако тие топлина со текот на времето, тогаш тоа ќе го скрати нејзиниот животен век или горат себе, па дури и се фатат оган. Т echnical параметри
Оперативен напон : 50/60 Hz 180-260 VAC (ако сте треба 110 V прекинувач, кога ќе го поставите цел, мора да го извести ме. )
Максимално оптоварување тековната : 30 A
Максимално оптоварување моќ : 6000 W
Quiescent оперативен моќ : 1 W
Одложување моќ-исклучување време : 10 - 20 секунди
Неработни состојба : светло сина
Услуга животот : Кога реле контакти 220 V во полно оптоварување, траење на живот е поголем од 10 милиони евра
Оперативен температура : -10 - 60
Работна влажност : 50 10-95% RH
Целокупната димензии : W86mm * H86mm * D35mm
Случај Материјал : Увезени оган retardant PC пластични Школка во Боја : Златна, Сребрена, Бела (други може да се прилагоди )
Avaliable картичка тип : 125 KHZ СМАРТ Картичка само, како EM4305 T5557 T5567 tk4100 или EM4100
Совети :
1.

Подробности

Тип Елемент:
Ключове
Материал:
Пластмаса
Гаранция:
1
Характеристики:
6
Тип На Ключа:
Сензорен Ключ За Включване / Изключване
документ:
ССС
Номер На Модела:
S002
Име:
електрически ключ хотели
Използването на:
енергоспестяващ превключвател карта използван в хотела
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Вид карта:
Карти, 125 khz, като T5557, EM4305, 4100
Ръчна Живот:
20 000 пъти
Максимално Напрежение На Тока:
220V
Макс. Текущата:
30А
Размер:
W86mm * H86mm
използвайте за:
Осветление

Те също купуват с този продукт