.

.

DC12V 24V 18A 6Ax3CH RF Wireless Touch Panel Remote RGB Controller for 3528 smd 5050 SMD RGB LED Strip Light

DC12V 24V 18A 6Ax3CH RF Wireless Touch Panel Remote RGB Controller for 3528 smd 5050 SMD RGB LED Strip Light

Оценки на купувача:

BGN 30.00 -14 %
BGN 34.86
Брой продукти
В магазина


DC12 V 24 V 18 A 6 Ax3 CH Безжични RF екран на Допир Панел Далечински RGB Контролер за 5050 3528 SMD RGB LED Лента Светлина
Feautures :
1. Capacitance и безжични допир технологија, нема механички носат, надминување на животниот век проблеми предизвикани од физички копчиња.
2. Видлива боја тркала, допре со прст, тогаш што iyou видите е она што ќе добиете.
3. Автоматско приспособување на 12-24 V DC работен напон и со текст поларитетот заштита функција.
4. Најновите PWM контрола на технологијата, нежна светлина перформанси, без треперење.
5. Висока моќност dimmer контрола MOS цевка со стабилен и сигурен perfomance, силна моќ возачот способност со макс. 18 A на 3 канали.
6. Безжични RF контрола, без ветер и долги, повеќе од 20 милиони.
7. Мулти-тип на меморија функции за боја, форми, брзина и светлината.
8. Smart изглед, стандарден влез и излез пристаниште, лесен за инсталација и високата цена перформанси.
Спецификации :
напон : DC12 V-24 V
излезна струја : 6 A*3 CH
режим на конекција : заедничка анодна
Контрола Метод : RF
фреквенција : 433 MHZ
Излезна моќност : 216 W(12 V) 432 W(24 V)
Режим на потрошувачка :
Далечински Спецификации :
Работен напон : 4.5 V DC
Далечински Управувач Начин : RF
Стартување на Фреквенција : 433 Mhz
Controlable Растојание : Повеќе од 20 метри во отворен простор
Батерија Видови : 3pcs ААА тип на батерии
Режим на Моќ : 0.08 m W
Потрошувачка на енергија : 6m W
Пренос на Моќ : 40m W
Број на клуч : 6 допир, 1 допир тркала
Типична Примена :
Влезниот напон на далечинскиот управувач мора да биде иста како RGB ленти.
Појавување на бојата на излез инсталации кога се поврзувате
Кога боја не се совпаѓа со, на пример, тоа покажува сино кога допирање зелена, или се прикажува зелен кога допирање сина, ве молиме проверете дали жици е точно. Ако не, размена на сина и зелена боја во нивниот вистински врски.
Кога бојата на балансот на белата боја ситуација, тоа не може да се менува од страна на бојата ѕвони, ве молиме притиснете на копчето 3 и зголемување на боја сатурација ниво до максимум за да ја смените бојата.
Пакетот Вклучува :
1x RGB Контролер
1x Remote Touch
Колку повеќе наредбата, поевтини можете да добиете!
Добредојдовте На Големо!
.

Подробности

Тип Елемент:
RGB контролер
Източник На Захранване:
DC
търговска марка:
veromount
Приложими Светлини:
NA
документ:
CE
Максимална Мощност На Натоварване:
NA
Контролиран Метод:
NA
Дистанционно Разстояние:
NA
Честотата на вибрациите:
NA
Гаранция:
NA
Номер На Модела:
NA
Мощност:
NA
Начин На Свързване:
NA
Материал:
NA
Напрежение:
12V
Начин на свързване:
общ анод
Място на произход на стоките:
Китай (Континентален)
Брой Бутони:
NA

Те също купуват с този продукт