.

.

10 комплекта 2pin / way HID, MS-HID водоустойчив комплект електрически конектор, мъжки и женски штекерный жак за автомобилния электромобиля и др.

10 комплекта 2pin / way HID, MS-HID водоустойчив комплект електрически конектор, мъжки и женски штекерный жак за автомобилния электромобиля и др.

Оценки на купувача:

BGN 18.00 -17 %
BGN 21.60
Брой продукти
В магазина


10 поставува 2 Pin/начин се КРИЕШЕ,Г-КРИЕШЕ Водоотпорен Електричниот конектор за полнење,машки и женски приклучок за полнач за автомобил electrombile и др.
Инструкции : спецификација на Производот : 1.5 серија Овој производ линија 1, алинеја 2, алинеја 3, 4 линија, пет линија 6 линии, вкупно шест сорти Обвивка материјал. PA66 и црна Прилог материјали : засилен најлон црвено Запечатување прстен материјал : силикон гума жолта Pin ширина : 2.0 mm (Клип терминал) Погодни за жица спецификации : 1.5 плоштад под број на струјата : 15 A подолу
Пакување Вклучени(секоја сетови) :
Женски&машки Конектор : 2 парчиња
Женски&машки Терминал : 4pcs
Гума grommets : 1pcs
Жолта Приклучок : 4pcs
Додаток : 2 парчиња
Информации :
•Висок квалитет 2 pin водоотпорен конектори собрание
•Секој собранието доаѓа со игли & гумени чизми
•Лесно да го инсталирате, со чекор по чекор на слики
•Женски приклучок беа 25,5 mm x 40mm (околу 1" x 1 1/2")
•Машки plug 28mm x33mm (околу 1 1/8" x 1 3/8")
•Се препорачува жица надворешен дијаметар 2.2 mm до 2,5 mm
•Апликација за автомобил, камион, велосипед, брод & многу други

Подробности

is_customized:
Yes
Тип:
Адаптер
Номер На Модела:
Hid-водоустойчивый-2Т
търговска марка:
SITOMESIA
Приложение:
Осветление
Приложение:
Автомобил / кола / лодка / кораб& много други
Пол:
мъжки и женски комплект
Размер:
1.5*0.8 мм
Щифт / път / жило:
2
Брой:
10set=корпус + терминал + люверсы + съединители + обръч=130шт
използвайте за:
Закътано, MS-закътано за кола

Те също купуват с този продукт