.

.

LMDTK нова батерия за лаптоп Toshiba Satellite A200 A202 A203 A205 A210 A215 A300 A305 A350 A355 A500 A505 L201 L202

LMDTK нова батерия за лаптоп Toshiba Satellite A200 A202 A203 A205 A210 A215 A300 A305 A350 A355 A500 A505 L201 L202

Оценки на купувача:

BGN 46.00 -22 %
BGN 59.17
Брой продукти
В магазина


Изберете нашите причини? 1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. 2. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. 4. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи
ЗА TOSHIBA PA3533 U-1 BRS PA3533 U-1 BAS PA3534 U-1 BAS PA3534 U-1 BRS PA3535 U-1 BAS PA3535 U-1 BRS PABAS098 PABAS099 PABAS174 PA3727 U-1 BRS PA3682 U-1 BRS PA3727-1 BAS Т-A200
Dynabook СЕКИРА/52 F Dynabook СЕКИРА/52 G Dynabook СЕКИРА/53 C Dynabook СЕКИРА/53 D Dynabook СЕКИРА/53 F Dynabook СЕКИРА/53 FBL Dynabook СЕКИРА/53 FPK Dynabook СЕКИРА/53 G Dynabook СЕКИРА/53 GBL Dynabook СЕКИРА/53 GPK Dynabook СЕКИРА/53 H Dynabook СЕКИРА/53 HBL Dynabook СЕКИРА/53 HPK Dynabook СЕКИРА/53 J Dynabook СЕКИРА/53 JBL Dynabook СЕКИРА/53 JPK Dynabook СЕКИРА/54 C Dynabook СЕКИРА/54 D Dynabook СЕКИРА/54 EP Dynabook СЕКИРА/54 F Dynabook СЕКИРА/54 G Dynabook СЕКИРА/54 H Dynabook СЕКИРА/54 J Dynabook СЕКИРА/55 C Dynabook СЕКИРА/55 D Dynabook СЕКИРА/55 E Dynabook СЕКИРА/55 EP Dynabook СЕКИРА/55 F Dynabook СЕКИРА/57 E Dynabook EX/33 H Dynabook EX/33 J Dynabook EX/35 KBL Dynabook EX/35 KWH Dynabook EX/55 KBL Dynabook EX/55 KWH Dynabook EX/56 KWH Dynabook EX/63 H Dynabook EX/63 J Dynabook Сателитски AXW/60 J2 W Dynabook Сателитски EXW/55 HW Dynabook Сателитски EXW/57 HW Dynabook Сателитски PXW/55 GW Dynabook Сателитски PXW/57 GW Dynabook Сателитски PXW/59 GW Dynabook Сателитски T30 160 C/5 W Dynabook Сателитски T30 166 E/5 W Dynabook Сателитски T31 186 C/5 W Dynabook Сателитски T31 200 E/5 W Dynabook Сателитски T40 210 E/5 W Dynabook Сателитски T40 213 C/5 W Dynabook Сателитски T41 200 C/5 W Dynabook Сателитски T41 226 E/5 W Dynabook Сателитски T42 216 C/5 W Dynabook Сателитски T42 240 E/5 W Dynabook Сателитски T43 220 C/5 W Dynabook Сателитски T43 253 E/5 W Dynabook Сателитски TXW/66 DW Dynabook Сателитски TXW/66 EW Dynabook Сателитски TXW/67 DW Dynabook Сателитски TXW/67 JW Dynabook Сателитски TXW/69 CW Dynabook Сателитски TXW/69 DW Dynabook ТВ/64 KWH Dynabook ТВ/65 KPK Dynabook ТВ/68 J2 Dynabook ТВ/68 KBL Dynabook TX/65 C Dynabook TX/65 D Dynabook TX/65 E Dynabook TX/65 G Dynabook TX/65 H Dynabook TX/65 J Dynabook TX/66 C Dynabook TX/66 D Dynabook TX/66 E Dynabook TX/66 EP Dynabook TX/66 G Dynabook TX/66 GBL Dynabook TX/66 GPK Dynabook TX/66 H Dynabook TX/66 HBL Dynabook TX/66 HPK Dynabook TX/66 J Dynabook TX/66 J2 Dynabook TX/66 J2 BL Dynabook TX/66 J2 PK Dynabook TX/66 JBL Dynabook TX/66 JPK Dynabook TX/66 LBL Dynabook TX/66 LPK Dynabook TX/66 LWH Dynabook TX/66 PLWH Dynabook TX/67 C Dynabook TX/67 D Dynabook TX/67 E Dynabook TX/67 G Dynabook TX/67 H Dynabook TX/67 J2 Dynabook TX/68 D Dynabook TX/68 E Dynabook TX/68 H Dynabook TX/68 J Equium A200 Equium A200-15i Equium A200-196 Equium A200-1 AC Equium A200-26 D Equium A210-17 I Equium A300 D-13 X Equium A300 D-16 C Equium L300-146 Equium L300-17 Q Equium L300 D-EZ1001 V Equium L300 D-EZ1002 X Equium L300-EZ1004 X Equium L300-EZ1005 X EQUIUM СЕРИЈА Сателитски A200 САТЕЛИТСКИ A200 СЕРИЈА Сателитски A200-03 V Сателитски A200-09 V Сателитски A200-0 ET00 X Сателитски A200-0 RY013 Сателитски A200-0 SX01 C Сателитски A200-10 N Сателитски A200-110 Сателитски A200-12Ф Сателитски A200-12 Q Сателитски A200-12 S Сателитски A200-13 E Сателитски A200-13 L Сателитски A200-13 M Сателитски A200-13 T Сателитски A200-13 U Сателитски A200-13 V Сателитски A200-14 S Сателитски A200-14 V Сателитски A200-14 X Сателитски A200-17 O Сателитски A200-17 X Сателитски A200-180 Сателитски A200-182 Сателитски A200-18 МИЛИОНИ Сателитски A200-18 T Сателитски A200-18 V Сателитски A200-18 W Сателитски A200-191 Сателитски A200-193 Сателитски A200-195 Сателитски A200-19 C Сателитски A200-19 I Сателитски A200-19 K Сателитски A200-19 M Сателитски A200-1 A9 Сателитски A200-1 AA Сателитски A200-1 AB Сателитски A200-1 Ai Сателитски A200-1 AS Сателитски A200-1 BW Сателитски A200-1 CC Сателитски A200-1 CG Сателитски A200-1 DA Сателитски A200-1 DN Сателитски A200-1 DQ Сателитски A200-1 DR Сателитски A200-1 DS Сателитски A200-1 DT Сателитски A200-1 E1 Сателитски A200-1 G6 Сателитски A200-1 G9 Сателитски A200-1 GD Сателитски A200-1 GF Сателитски A200-1 HU Сателитски A200-1 NF Сателитски A200-1 O5 Сателитски A200-1 O6 Сателитски A200-1 O7 Сателитски A200-1 P6 Сателитски A200-1 PB Сателитски A200-1 PD Сателитски A200-1 QU Сателитски A200-1 QZ Сателитски A200-1 RK Сателитски A200-1 SC Сателитски A200-1 SV Сателитски A200-1 TB Сателитски A200-1 TJ Сателитски A200-1 TO Сателитски A200-1 UM Сателитски A200-1 VC Сателитски A200-1 VD Сателитски A200-1 VF Сателитски A200-1 VG Сателитски A200-1 VP Сателитски A200-1 VT Сателитски A200-1 XO Сателитски A200-1 YO Сателитски A200-23 H Сателитски A200-244 Сателитски A200-24 W Сателитски A200-24 X Satellite.

Подробности

Пакет:
ДА
Напрежение На Батерията:
10,8 в
Номер На Модела:
A200 PA3534U PA3535U
Капацитет На Батерията:
>5001 ма
Съвместим Марка:
Toshiba
Тип:
Литиево-Йонна
търговска марка:
LMDTK
Цвят:
Черен
Тегло:
615 г
Батарейные елементи:
12 клетки
измерване:
205.35*47.75*20
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes
Капацитет На Батерията:
истинският капацитет е 8000-8800mAh
етикетът на батерията:
10.8 V/11.1 V 10400mAh
Статут На Продукти:
Склад

Те също купуват с този продукт