.

.

2017 г. Източник на енергия в ЕС на захранващия кабел +19V 1.58 A 5.5*1.7 мм за acer aspire one ZG8 ZE6 ZE7 X108 A110l A110x захранващ адаптер за лаптоп

2017 г. Източник на енергия в ЕС на захранващия кабел +19V 1.58 A 5.5*1.7 мм за acer aspire one ZG8 ZE6 ZE7 X108 A110l A110x захранващ адаптер за лаптоп

Оценки на купувача:

BGN 16.00 -49 %
BGN 31.47
Брой продукти
В магазина


19 V 1.58 AC Адаптер За acer liteon се стремат Сите Серија Netbook Лаптоп
Драг пријател, Ако треба кабелот за напојување,можете да кликнете подолу :
Опис На Производот
Спецификација : Brand New
Гаранција : 1 ГОДИНА
Влез : 100-240 V ~ 1.5 А 50-60 Hz
Излез : AC 19 V 1.58 НА
Connecter големина : 5.5 мм*1.7 мм
Моќност : 30 W
Боја : Црна
Пакет содржи : 1 x 19 V 1.58 AC Адаптер + ЕУ Кабелот за Напојување
Компатибилен со :
(Ве молиме да не контактирате ако не можете да сигурни AC адаптер.)
За acer стремат еден - 10.1"
AOD150-1739, AOD150-1462, AOD150-1322, AOD150-1860, AOD150-1669, AOD150-1165, AOD150-1577 ГОДИНА, AOD150-1920, AOD150-1186, AOD150-1125, AOD150-1647, AOD150-1606, AOD150-1240, AOD150-1044, AOD150-1197, AOD150-1587
За acer стремат еден - 8.9"
AOA150-1126, AOA150-1447, AOA150-1983 ГОДИНА, AOA150-1049, AOA150-1672, AOA110-1995, AOA110-1834 ГОДИНА, AOA110-1588, AOA110-1137, AOA150-1141, AOA150-1483, AOA150-1068, AOA150-1485, AOA150-1359, AOA150-1553, AOA150-1505, AOA150-1784, AOA150-1329, AOA150-1316, AOA150-1348, AOA150-1444, AOA150-1987 ГОДИНА, AOA150-1405, AOA150-1435, AOA150-1905 ГОДИНА, AOA150-1083, AOA150-1400, AOA150-1786, AOA150-1178, AOA150-1949, AOA150-1742, AOA150-1864, AOA150-1706, AOA150-1887 ГОДИНА, AOA150-1622, AOA150-1690, AOA150-1555, AOA150-1635, AOA150-1798 ГОДИНА, AOA150-1570, AOA150-1777, AOA150-1679, AOA150-1649, AOA150-1035, AOA150-1029, AOA150-1172, AOA150-1504, AOA110-1662, AOA150-1382, AOA110-1831, AOA110-1295, AOA110-1041, AOA110-1626
За acer стремат една Серија :
532h, AO532h, NAV50, 532h-2067, 532h-2223, 532h-2268, 532h-2288, 532h-2309, 532h-2326, 532h-2382,
532h-2406, 532h-2527, 532h-2588, 532-2594, 532h-2730, 532h-2789, 532h-2825, 532h-2964,
AO532h-2067, AO532h-2223, AO532h-2268, AO532h-2288, AO532h-2309, AO532h-2326, AO532h-2382,
AO532h-2406, AO532h-2527, AO532h-2588, AO532h-2594, AO532h-2789, AO532h-2825, AO532h-2964
За acer стремат еден 531 H, 532 H, 721, 751, 751 H, 752, A110, A150, D150
D210, D250, D255, D255 E, D257, D260, E100
За acer стремат еден KAV10, KAV60 P531, P531 F, PAV70 ZG5, ZA3 ZG8, ZH6
За acer стремат еден 1410 T, 1420 P, 1425 P 1810 T, 1810 TZ, 1820 PT, 1820 PTZ, 1825 PT, 1825 PTZ
За acer Chromebook AC700
За acer ферари Една 200
За acer travel Mate 8172 8172 T 8172 Z
За e Machines 250, EM250 355, EM355
Адаптер За Полнач Совети
Ние се обезбеди највисок квалитет на лаптоп моќ адаптери за најниска цена со највисоко ниво на услуга. Ние сме искусни група на интернет продавачи. Сите лаптоп адаптер полначи се Нови и помина строга квалитетот процедури, како што е CE, ,Ro HS,УЛ,FCC и ISO9001/9002/14001 тврдења.
Превозот Политика :
1. Повеќето од нашите зделки се промовираат со бесплатен превозот (избрани земји) од Кина пост, ве Молиме контактирајте со нас пред да се одржи вашата цел ако ви треба добра под итно.

Подробности

Пакет:
ДА
Номер На Модела:
PA-1300-04 AOD150 D150
Съвместим Марка:
За acer
Изходен Ток:
А 1.58
Тип Штепсельной Вилици:
EU
търговска марка:
K KWOKKER
Изходно Напрежение:
19В
Въвеждане:
100-240V ~ 1.5 A 50-60 Hz
Изход:
AC 19V 1.58 A
Размер конектор:
5.5 мм*1.7 мм
силата на:
30 W
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт