.

.

LMDTK нови 12 клетки лаптоп, батерия за Toshiba PA3533U-1BRS PA3533U-1BAS PA3534U-1BAS PA3534U-1BRS PA3535U-1BAS безплатна доставка

LMDTK нови 12 клетки лаптоп, батерия за Toshiba PA3533U-1BRS PA3533U-1BAS PA3534U-1BAS PA3534U-1BRS PA3535U-1BAS безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 46.00 -22 %
BGN 59.17
Брой продукти
В магазина


Изберете нашите причини? 1. Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов. 2. Ние нудиме 2 години гаранција за сите предмети, може да се купи со доверба. 3. Сите Предмети се добро тестирани од страна на нашиот квалитет одделот пред испраќање. 4. Сите производи се продаваат во акции, тогаш може да бидете сигурни дека на бродот надвор веднаш откако плаќање завршен. 5. Предупредување : За различни земји да произведуваат различни количества на различни, нашите батеријата етикета може да биде малку различен од вашата оригинална батерија, но тоа не влијае на користењето на 6.
батеријата на различните пакети на производство, појава на различни верзија, сликата е за повикување само, да преовладуваат во вид
1. Првата употреба на новата батерија, ве молиме прво полн со електрична енергија, а потоа снема до околу 5%-10% и потоа се полни, за да целосно да ја активирате литиум јонска да стигне до максималниот капацитет, 2. Не празнење на новата батерија на 0%, во спротивно тоа е лесно да се оштети батеријата за да го направи животот на батеријата пократко 3. За долго време без употреба на батерии треба да се наплаќаат за повеќе од 70% од конзервирање, складирање време е најдобро да не повеќе од 3 месеци 4. Долготрајната употреба на полначот, најмалку 1 месеци да го користите еден батерија 5. На животниот век на батеријата е околу 600 пати на полнење и празнење Лаптоп 6. По приемот на стоката најде дека батеријата може да не биде обвинет, ве молиме проверете ја вашата адаптер 7. Батеријата може да не се наплаќаат, батерија, матична плоча, адаптер, температурата може да влијае на батеријата може да не работи

Подробности

Батарейные елементи:
12 клетки
Пакет:
ДА
Напрежение На Батерията:
10,8 в
Номер На Модела:
PA3534U-1brs
Съвместим Марка:
Toshiba
Тип:
Литиево-Йонна
търговска марка:
LMDTK
Цвят:
Черен
Тегло:
615 г
измерване:
205.35*47.75*20
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes
Капацитет На Батерията:
истинският капацитет на 8000-8800 ма
етикетът на батерията:
10.8 V/11.1 V 10400mAh
Статут На Продукти:
Склад

Те също купуват с този продукт