.

.

1бр диаметър 25-60 мм три остриета 90 градуса фаска зенковка тренировка на пробиване и заваряване устройство алуминиева метална плоча палец

1бр диаметър 25-60 мм три остриета 90 градуса фаска зенковка тренировка на пробиване и заваряване устройство алуминиева метална плоча палец

Оценки на купувача:

BGN 19.00 -1 %
BGN 19.18
Брой продукти
В магазина


Опис На Производот
ХСС 6542 направени три сечилото целосна меле 90 степени chamfer countersink вежба
директно месо тело вежба машина за челик, железо, алуминиум дупчење и chamfering.
Дијаметар : 25мм-60mm како наведени за вашиот избор.
Месо тело должина : 45-70mm
Месо тело со дијаметар : 10-12mm
Ножеви No : три ножеви.
Агол : 90 степени.
HRC : 62-64
КОЛИЧИНА : 1 КОМПЈУТЕР
Материјал : high speed челик M2 A1 (можат да се применат на работното парче цврстина 28 HRC, како јаглероден челик, железо, алуминиум,бакар плоча, изолација одбор, ПВЦ одбор, дрво и др.).
Карактеристики : обработка може да се заврши конус. Погоден за мал сечење обработка.
Површински третман : белата боја
Пакување : пластична цевка
Предности На Производите :
1 серија за обработка : chamfering машина е професионална chamfering алатка наменета за серија за обработка на животната средина;
2 единствен интегриран дизајн : остатоци, така што тоа може да биде произведен во процесот на обработка на chamfering на полесно да падне, не затоа што алатка за приклучување и одложување на ефикасноста ситуација;
3. ножот може да се издробен : полесно одржување на владата, така што со алатката без истовар мелење;
4. само еден чекор во процесот е едноставен : ако било какви алатки или методи не се доволно за да позиција, автоматски дупка chamfering машина може да биде во неколку секунди ќе се вежба два брзо средување на chamfer;
5. одличен материјал : може да обработка на сите видови на безалкохолни или блек метал, подобрување на работ на алатка за живот два пати долго.
Слични Производи :
Производи Слики :
Испорака :
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не uarantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја.

Подробности

Диаметър На Отвора:
60мм, 25мм, 30мм, 35mm, 40 мм, 45 мм, 50мм
Номер На Модела:
VD-CD-25
Дължина:
45-70мм
Тип:
Зенкерное Тренировка
is_customized:
Yes
търговска марка:
Фудо
Направи си Сам пособия:
Металообработване
Воспользуйся:
Пробиване На Метал
Материал:
Быстрорежущая Стомана
Предмет на:
скашивающий нож
Диаметър на:
25-60мм
Приложение:
за отростчатой workpiece под 25 HRC, като алуминий, дъска PVC изолация
Материал:
HSS M2 / 6542
БРОЙ:
1бр

Те също купуват с този продукт