.

.

DIATOOL 3шт 125 мм вакуумно запояване Диамантен нож за всички цели 5 разрушаване нож за камък, желязо, стомана

DIATOOL 3шт 125 мм вакуумно запояване Диамантен нож за всички цели 5 разрушаване нож за камък, желязо, стомана

Оценки на купувача:

BGN 74.00 -18 %
BGN 90.72
Брой продукти
В магазина


===================Опис===================
ПРЕДМЕТ : 3pcs 125mm Вакуум Brazed Дијамант Ножот за Сите Намена
Спецификација : Дијаметар 125mm/5"
Дебелина на сегмент 2.3 mm-2.4 mm
Род : 22.23 mm/7/8"
Количина : 3pcs
Функција :
Користење на вакуум brazed технологија, висока концентрација на индустриски премиум дијамантски честички се трајно brazed до работ на челик core создавање на трајни и исклучително отпорни на топлина сегменти што може да fastcut речиси сите материјали без вода за ладење
Конструирани за употреба еден нож за сите намена. Пожарникарите, Rescue Teams, Полицијата и Уривање Изведувачи
И двете страни се обложени со абразивни материјали, помош да се зголеми ефикасноста
Користете влажна или сува Апликација : Дизајнирани за да се намали во текот на тешки материјали, вклучувајќи и мермер гранит, Алуминиум, Авто Тело Панели, Bulletproof Стакло, Леано Железо, Бакар Цевки, Брановидни Кров, Base, Нодуларен Железната Цевка, Оган Врата, Ѕидарија, Пластика, ПВЦ, Арматурата, Армиран Бетон, Челик, Метални, Малтер, Дрво и повеќе
=======Крајот=======
Други availabe големина : 4.5"/115 MM , 5"/125 MM, 7"/180 MM , 9"/230 MM, 12"/300ММ, 14"/350 MM, 16"/400 MM
Забелешка : Овие производи се означени со нашиот бренд. Ако не сакате нашиот бренд име, ве молиме да ни остават порака, ние би можеле да испратите производи без бренд.
Персонализација на услуга : Ако цел 20pcs ние би можеле да го обележите вашето бренд име на нашите производи

Подробности

търговска марка:
ДИАТОЛ
Направи си Сам пособия:
Херпес зостер
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
SA849010522x3
Материал На Острието:
диамант
Покритие:
Друго
Размер:
125MM

Те също купуват с този продукт