.

.

3078154 батерия 4000mAH Li-ion Tablet pc батерия за 7,8,9-инчов таблетен КОМПЮТЪР ICOO 3.7 V Polymer lithiumion Batter

3078154 батерия 4000mAH Li-ion Tablet pc батерия за 7,8,9-инчов таблетен КОМПЮТЪР ICOO 3.7 V Polymer lithiumion Batter

Оценки на купувача:

BGN 20.00 -22 %
BGN 25.58
Брой продукти
В магазина

Здраво, ако може да се't најдете во продавница во потрага за батеријата големина сакате,
Ве молам контактирајте ме, ние ќе ви ги даде препорачуваме или прилагодено за вас!
Ние ќе ги искористиме најдобра услуга и најдобар квалитет за вас!
Со нетрпение очекуваме да соработка со вас!
Имајте пријатен ден. Ви благодариме.
3.7 V 4000m AH Li-ion( Полимер lithiumion) батеријата за 7,8,9 инчен таблет КОМПЈУТЕР ICOO D70pro II,Onda,Sanei 4.5*79*92mm
(Без Мало Пакет)
Опис
Повеќето 8 или 9 инчен таблет работа времето не е толку одамна,особено во некои не бренд таблета,Преку 8650, 8850 Таблета,allwinner a10 таблета,RK3066 таблета,не'т работа, па долг се должи на orginal лоши батеријата,можете да го промените нова батерија да се прошири на вашиот таблет работа на време.
Материјал : Полимер Лав
Капацитет : 4000m Ah,
Излезен Напон : 3.7 V
Влезен Напон : 5 V
Големина : 3078154
Одговара за таблет : 7,8 или 9 инчен Кинески бренд таблета или без бренд таблета,како што се ICOO D70 Pro II, Ployer,onda,коцка,vido/yuandao,Teclast,AMPE,SANEI,Freelander,PIPO,Ainol,Итн
Пред да се направи нарачката,ве молиме осигурајте се дека батеријата големина е погодна за вашиот таблет компјутер .
Советувајте се најде eletronics уред на поправка продавница да се промени,поради потребата лемење на кабел со специјална алатка.
Карактеристики
1.100% Сосема Нов батеријата
2 .Високо квалитетни и издржливи
3.Обезбедува одлични континуирано извори на енергија на вашиот уред 4.Висока густина на енергија, долг живот батерија 5.Оваа батерија е екстра долг живот за сите вашата батерија напојува уреди
Превозот услови
* 2-100pcsПревозот со шведските пакети,за 45-55 дена пристигнување.
*Над 100pcs-Превозот од UPS-от или Fedex,за 7 дена arrivlal.
Начин на плаќање
Услуга по
*Забелешки : Нема појава нула и без вештачки штета.
*Шест месеци гаранција за гаранција.
*Забелешки : Не-човек-направени штета за слободни трошоците за суровини и вештачко одржување.
Зошто да изберете нас
1.Ние сме фабрика и трговското друштво од 2003 година, 12 години искуство и професионален.
2.Топла продажба ширум светот,многу клиенти prefect предмети одлични перформанси.

Подробности

Пакет:
ДА
Номер На Модела:
3078154
Съвместим Марка:
Lenovo
Капацитет На Батерията:
xx
търговска марка:
Литровата енергийна батерия
Тип:
Литиево-полимерна
is_customized:
Yes
Размер:
3*78*154mm
Номинална Мощност:
ХХХХ
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин
Свойства На Батерията:
Свойства На Батерията

Те също купуват с този продукт