.

.

Размер 3075100 3.7 V 3400mah литиева таблетка полимерна батерия с защитна цена за tablet PC, PDA Digital Products F

Размер 3075100 3.7 V 3400mah литиева таблетка полимерна батерия с защитна цена за tablet PC, PDA Digital Products F

Оценки на купувача:

BGN 18.00 -33 %
BGN 26.72
Брой продукти
В магазина

Здраво, ако може да се't најдете во продавница во потрага за батеријата големина сакате,
Ве молам контактирајте ме, ние ќе ви ги даде препорачуваме или прилагодено за вас!
Ние ќе ги искористиме најдобра услуга и најдобар квалитет за вас!
Со нетрпение очекуваме да соработка со вас!
Имајте пријатен ден. Ви благодариме.
Answer : ___________________________ Note : ние обединета испрати Сингапур поштенски пратки или Шведска,Затоа што сега Кина пост да го фатат на батеријата производи.Лесно предмети биле лишени од слобода, или да се вратат во Кина,Може да се потроши многу време, јас се надевам дека ќе може да се разбере, ви благодарам.Исто така, ако сакате да го нарачате повеќе, ве молиме контактирајте со нас,Ние'll ви даде добар попуст.ви благодариме
Батеријата Систем : Li-Полимер Батерија На
Стандарден Капацитет : 3400 mah
Стандарден Напон : 3.7 V
Големина : 3мм*75mm *100mm
Модел : P3075100 (3*75*100 мм)
Забелешка : како истиот капацитет,оставете порака за да кажете кои димензии(модел)треба
Висока Енергетска Густина
Тежината на литиум јонска батерија е приближно една половина во споредба со никел-кадмиум или никел-метал hydride battery на сличен капацитет. Згора на тоа, обемот на литиум јонска батерија е 40 до 50% помал од тој на никел-кадмиум и 20 до 30% помал од тој на никел-метал hydride battery.
Висок Напон
Еден литиум јонска ќелија има напон од 3.7 V (значи value), кој е еднаков на или три никел-кадмиум или никел-метал hydride клетки поврзани во серија.
Добра безбедност перформанси
Како алуминиум фалење надворешното пакување е различна од метална школка на течни литиум јонска батерија, и откако безбедност се јавуваат проблеми, нема експлозија но само проширување.
Загадувањето слободни и пријателски за животната средина
Литиум јонска батерија не содржи никакви загадувачките супстанции како што се кадмиум, олово, жива, итн.
Не-метал Литиум
Литиум јонска батерија не вработи / ангажира каков било литиум метал. Тоа не е регулирано со авион транспорт правила што се однесуваат на вршење на литиум батерии во патнички авиони.

Подробности

Пакет:
ДА
Номер На Модела:
3075100
Съвместим Марка:
Lenovo
Капацитет На Батерията:
xx
търговска марка:
Литровата енергийна батерия
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
Акумулаторна батерия:
ДА
Тип:
Литиево-полимерна
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин
Свойства На Батерията:
оригинал

Те също купуват с този продукт