.

.

най-добрата марка на батерията, Bluetooth cell 3.7 V tablet батерията 250mah 481538 фотоапарат pen запис на батерията

най-добрата марка на батерията, Bluetooth cell 3.7 V tablet батерията 250mah 481538 фотоапарат pen запис на батерията

Оценки на купувача:

BGN 9.00 -19 %
BGN 11.18
Брой продукти
В магазина


Здраво, ако може да се't најдете во продавница во потрага за батеријата големина сакате,
Ве молам контактирајте ме, ние ќе ви ги даде препорачуваме или прилагодено за вас!
Ние ќе ги искористиме најдобра услуга и најдобар квалитет за вас!
Со нетрпение очекуваме да соработка со вас!
Имајте пријатен ден. Ви благодариме.
Модел : 481538
Капацитет : 250 MAH
Напон : 3.7 V
Големина : 15 MM Должина Ширина Дебелина 4.8 ММ 40 MM ( 40 MM забелешка должина сега е долго )
Апликации : точка читање пенкало , Bluetooth уреди , MP3, MP4, камера и така натаму.
Добра големина : батерии големини може да се прилагоди според барањата на клиентот .
Еден , MP3 литиум батерија живот
Како литиум батерии и мобилните телефони , MP3 вградена литиум батерија живот генерално е длабоко полнење длабоко празнење е околу 300-500 пати ( GB ) , што е околу една година или две по употребата , играње време ќе бидат значително намалени , или дури и целосно не може да се подигне користење тогаш ќе треба да ја замените батеријата пред да ја користите. Речиси сите бренд-име компјутери бидејќи никој услуги , со цел да се намалат трошоците, кои во инсталиран производ користење на Б клетка ( фабрика за неисправни производи , неисправни , одделение производ ) , работата на батеријата може да биде три месеци по општа употреба на пропорционална капка пократок животен век .
Два , MP3 литиум Времетраење
Играње време и капацитетот на батеријата и големината на машина 's потрошувачката на енергија , толку е поголема повеќе општи екран потрошувачка на енергија , батеријата е исто така поголем . MP3 капацитетот на литиум батерија 1.2 -инчен екран во следниве општи 150 - 300m Ah, по целосно полнење за 8 часа време на репродукција капацитетот на литиум батерија , 1.5 - 1.8 -инчен екран MP3 генерално е 300 - 1000m Ah, 2,5-инчен екран MP4 батерија капацитет од околу 1800m Ah. hodge машина бидејќи никој услуги, со цел да се намалат трошоците, кога се инсталирани во внатрешноста на батеријата со Б одделение ( фабрика неисправни производи , неисправни , одделение производ ) , генерално пониски капацитет од производот за 20% , репродукцијата времето ќе биде пократок .

Подробности

Пакет:
ДА
Съвместим Марка:
Lenovo
Капацитет На Батерията:
xx
Номер На Модела:
481538
търговска марка:
Литровата енергийна батерия
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
Акумулаторна батерия:
ДА
Тип:
и полимер
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин
Свойства На Батерията:
оригинал

Те също купуват с този продукт