.

.

1 бр. / лот 3.7 V Tablet polymer battery, 3135130 1500mah MID tablet battery

1 бр. / лот 3.7 V Tablet polymer battery, 3135130 1500mah MID tablet battery

Оценки на купувача:

BGN 14.00 -20 %
BGN 17.42
Брой продукти
В магазина


Спецификација :
Нема.
Објектот
Спецификации
1
Полу-готови ќелија
3135130
2
Полнење напон
4.2 V
3
Номиналниот напон
3.7 V
4
Номиналниот капацитет
1500m Ah 0.2 C Празнење
5
Тековната задолжен
Стандард Полнење : : 0.2 C
Брзо полнење : 1.0 C
6
Стандарден метод Полнење
0.2 C CC ( константна струја ) бесплатно да се 4.2 V,тогаш CV(константен напон 4.2 V)полнење до полнење сегашниот пад на 0.02 C
7
Време на полнење
Стандард Полнење : 5.0 часа (Уп.)
Брзо полнење : 2.0 часа (Уп.)
8
Температурата на работа
Полнење : 0 ~ 45
Празнење : -20 ~ 55
9
Max. полнење напон
4.30 V
10
Max. тековната задолжен
1 C
11
Макс испуштање струја
1 C
13
Тежина (g)
4.0 g
Предност :
1, Висока густина на енергија
2,Висока работен напон за еден батеријата клетки
3, Загадување-бесплатно
4, Долг циклус живот
5,Без меморија ефект
6, Капацитет, отпор, Напон, платформа време конзистентност е добро
7, Со кратки-коло производство функција, безбеден и сигурен
8, Добра конзистентност, низок само празнење
9,мала тежина, мали и прилагодена големина
10,Широк апликација за електроника и индустрија
Литиум батерија набавки информации :
1,стокови цена е привремено цена,за повикување само.точната цена во зависност од моделот, количина,или други услови може да биде.
2,сликата Ја покажува производот е конвенционален тип на батерија која направени од страна на нашата фабрика,специфични модели може да бидат дизајнирани и направени од страна на нашата фабрика според вашите барања.
3,Сина Taiyang исто така, може да се прилагодите на примерок,се направи инструментално според вашите барања или како што примерокот ќе снабдување.
4,Сина Taiyang да додадете на управување со проектен циклус (Над задолжен заштита,во Текот на испуштање на заштита,во Текот тековната заштита,Краток заштита),додадете жица или конектор според вас барања.
5,Батерија, големина на пакување може да се прилагоди според клиент 's барања.
6,дебелината на може да се прилагоди додека должината и ширината на батеријата остануваат исти.

Подробности

Пакет:
ДА
Съвместим Марка:
Lenovo
Номер На Модела:
3135130
Капацитет На Батерията:
xx
търговска марка:
Литровата енергийна батерия
Тип:
Литиево-полимерна
is_customized:
Yes
Размер:
XXX
Номинална Мощност:
ХХХХ
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин
Свойства На Батерията:
Свойства На Батерията

Те също купуват с този продукт