.

.

най-добрата марка на батерията 4080100 3.7 V 4000mAh батерия Tablet PC tablet generic tablet battery LG

най-добрата марка на батерията 4080100 3.7 V 4000mAh батерия Tablet PC tablet generic tablet battery LG

Оценки на купувача:

BGN 14.00 -28 %
BGN 19.34
Брой продукти
В магазина

Пакет Тежина : 0.300 kg (0.66 lb.)
Пакет Големина : x 15cm 8cm 4cm x (5.91 во x 3.15 во x 1.57 во)
Здраво, ако може да се't најдете во продавница во потрага за батеријата големина сакате,
Ве молам контактирајте ме, ние ќе ви ги даде препорачуваме или прилагодено за вас!
Ние ќе ги искористиме најдобра услуга и најдобар квалитет за вас!
Со нетрпение очекуваме да соработка со вас!
Имајте пријатен ден. Ви благодариме. Answer : ___________________________ Note : ние обединета испрати Сингапур поштенски пратки или Шведска,
Бидејќи сега Кина пост да го фатат на батеријата производи.
Лесно предмети биле лишени од слобода, или да се вратат во Кина,
Да доведе до губење на многу време, јас се надевам дека ќе може да се разбере, ви благодарам.
Исто така, ако сакате да го нарачате повеќе, ве молиме контактирајте со нас,
Ние'll ви даде добар попуст.ви благодариме
Тип На Производ : 4080100
Капацитет : 4000m Ah
Напон : 3.7 V ( Стандард )
Спецификации : 4mm * 80mm * 100mm ( Дебелина, Ширина Должина ) е 0.4 * 8 * 10 cm
Полнење на струјата : Стандард Полнење 0.5 C Брзо полнење 1.0 C
Стандард полнење метод : 0.5 C CC ( Константна струја ) задолжен да 4.25 V , Тогаш CV ( Постојана 4.2 V ) Полнење до полнење тековната 0.05 C
Полнење на струјата : 1 Cm A ( максимум )
Испуштање струја : 2 Cm A ( Макс ) на Испуштање на критичниот напон : 2.75 V
Полнење критичниот напон заштита : 4 .26 V
Испуштање температура : -20 C ~ + 60 C
Време на полнење : 2 -6hrs ( Стандард ) ; 3hrs ( Брзо )
Безбедност : нема експлозија, нема оган и така натаму.
Заштита : со над задолжен , со текот на испуштање , во текот тековната , краток спој заштита, во текот температура заштита
Физичка карта како што следува :
Експрес испорака : default рима испорака, За други express , ве молиме контактирајте со нас.
Превозот дена : помалку денот на испорака, во голем недела.
Литиум полимер батерија апликации :
Мобилен моќ , навигација со автомобил , MP3, MP4, MP5 , Картичка јазик, безжичен глушец жилет телефон просо екранот PSP Епл 's изградена-во батеријата, периферни уреди , таблети , мобилни DVD , Лаптоп батеријата , Безжични следење помагала , Медицинска опрема , Сите видови Инструменти, LED Осветлување, сообраќајни знаци , преносни мали апарати, електрични алатки, играчка автомобили , сите видови на DIY инструменти, метал детектори , авијација, железнички , војската, и други области.

Подробности

Пакет:
ДА
Съвместим Марка:
Lenovo
Номер На Модела:
4080100
Капацитет На Батерията:
xx
търговска марка:
Литровата енергийна батерия
Тип:
Литиево-полимерна
is_customized:
Yes
Номинална Мощност:
4000mah
Размер:
4*8*100mm
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин
Свойства На Батерията:
оригинал

Те също купуват с този продукт