.

.

най-добрия размер на марката батерии 423568 3.7 V 1100mah tablet battery with Protection Board For MP3 MP4, MP5 GSP PSP Digital Продукта

най-добрия размер на марката батерии 423568 3.7 V 1100mah tablet battery with Protection Board For MP3 MP4, MP5 GSP PSP Digital Продукта

Оценки на купувача:

BGN 14.00 -32 %
BGN 20.64
Брой продукти
В магазина


Здраво, ако може да се't најдете во продавница во потрага за батеријата големина сакате,
Ве молам контактирајте ме, ние ќе ви ги даде препорачуваме или прилагодено за вас!
Ние ќе ги искористиме најдобра услуга и најдобар квалитет за вас!
Со нетрпение очекуваме да соработка со вас!
Имајте пријатен ден. Ви благодариме.
Answer : ___________________________ Note : ние обединета испрати Сингапур поштенски пратки или Шведска,Затоа што сега Кина пост да го фатат на батеријата производи.Лесно предмети биле лишени од слобода, или да се вратат во Кина,Може да се потроши многу време, јас се надевам дека ќе може да се разбере, ви благодарам.Исто така, ако сакате да го нарачате повеќе, ве молиме контактирајте со нас,Ние'll ви даде добар попуст.ви благодариме
Батеријата Систем : Li-Полимер Батерија На
Стандарден Капацитет : 1100 mah
Стандарден Напон : 3.7 V
Големина : 4.2 мм*35mm *68mm
Модел : 423568(4.2*35*68mm)
Спецификации :
1,Номинален напон : 3.7 V;
2,Стандард на полнење и празнење на 1 C
3,Широко се користат за GPS/PSP/СРЕДЕН/PDA/Паметен телефон/таблет компјутер
4,OEM/ODM се нудат
5,Обичај димензија прифати.
Функција :
3.7 v литиум батерија пакет за psp батеријата
Полнење на струјата : стандард 0.2 C5 A и максимална 1 C5 A
Полнење критичниот напон : 4.20 0.03 V
Стандард испуштање струја : 0.2 C5 A
Максимална испуштање струја : 2.0 C5 A
Испуштање на критичниот напон : 2.75 V
Одлични безбедносни перформанси
Лесен
Висока способност
Ниска внатрешна отпорност
Одлична празнење перформанси
долго време циклус
Примена : MP4, Мобилен Телефон, СРЕДИНАТА,бебе монитор, мали летање хеликоптери, чорапи , медицински уред , резервната моќност, Преносни DVD, ПОС машина, Биро vidio, E-ВЕЛОСИПЕД, мотор грижа , вежба , Дигитална камера и PDA
Карактеристики
1.100% Сосема Нов батеријата
2 .Високо квалитетни и издржливи
3.Обезбедува одлични континуирано извори на енергија на вашиот уред 4.Висока густина на енергија, долг живот батерија 5.Оваа батерија е екстра долг живот за сите вашата батерија напојува уреди
Превозот услови
* 2-100pcsПревозот со шведските пакети,за 45-55 дена пристигнување.

Подробности

Пакет:
ДА
Номер На Модела:
423568
Съвместим Марка:
Lenovo
Капацитет На Батерията:
xx
търговска марка:
Литровата енергийна батерия
Воспользуйся:
MP3 / MP4 плейър
Акумулаторна батерия:
ДА
Тип:
и полимер
Обувки за обслужващия персонал:
Гаранция магазин
Свойства На Батерията:
оригинал

Те също купуват с този продукт