.

.

Дръжка сцепление врати и душ, направена от 304 полски неръждаема стомана за стъкло е установила PA-170F-25*400mm

Дръжка сцепление врати и душ, направена от 304 полски неръждаема стомана за стъкло е установила PA-170F-25*400mm

Оценки на купувача:

BGN 103.84
Брой продукти
В магазина

Туш Врата се Справи со Стакло Монтирани Влезот Повлече Рачки PA-170 F-25*400mm Спецификации
1.12 Години врата се справи индустрија искуство
2.Материјал : 304 Одделение Од Нерѓосувачки Челик
3.Крај : Полиран
4.Должина : 400mm
5.Центар до центар : 375mm
6.Цевка со дијаметар : 25mm
7.Проекција : 65mm
8.Достапни за врата дебели : 6mm ~12mm
9.Фитинг завртка : М8
10.Фитинг дупка : стаклени врати : кол.14mm
11.Фабриката штекер,гаранција за Квалитет
Ве молиме имајте во предвид :
Цената е за 1 парче рачка,Една Рачка Задните Поправи.
Монтажа Инструкции
1.Сите 304 нерѓосувачки челик делови на производот се врши на цевки со 1.2 mm дебелина на ѕид.
2.Сите рачки може да се инсталира на стаклени врати,дрвени врати и рамка врати.
3.Сите рачки фитинзи(завртки,counter вратило приклучоци.итн.) се направени од не ' рѓосувачки челик и бакар.
4.12 mm~14mm се справи со инсталација дупки се предложи на стаклени врати.
5.Чистење на рачки барем еднаш неделно.
Назад Кон Назад Одредување (Acquiescent)
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Вежба дупки за преку завртки.(За стаклени врати, дозволите за neoprene ракави)
3. Планината надвор рачка страна bolting низ вратата (на нозете на нога завршува се опционални). Вклучуваат месинг монтажа буш за внатре рачка. (користете само neoprene ракави и подлошки за стаклени врати)
4. Поправи внатре рачка над месинг монтажа буш и се зацврсти со копачка завртки.
Една Рачка Задните Fix
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Вежба дупки за преку завртки.
3. Планината се справи со bolting низ вратата.
Една Рачка Лице Fix
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Шраф за монтирање основи на лицето на врата, со помош на голема завртки обезбедени.
3. Поправи рачка над месинг монтажа буш и се зацврсти со копачка завртки.

Подробности

Тип:
Дръжки На Вратите
Подходяща Дебелина На Вратата:
търговска марка:
DSM
Номер На Модела:
PA-170F-25*400-N
Surface Покритие:
Полиран
Материал:
неръждаема стомана
Материал:
Неръждаема стомана 304
Surface Покритие:
Полски
Дължина:
400mm
диаметър на тръбата:
25мм
фитинговый винт:
M8
Отвор за монтаж:
Диаметър на стъклената врата на 14
is_customized:
Yes
Направи си Сам пособия:
Коментари

Те също купуват с този продукт