.

.

Дръжка врата на душ в продължение на 6~12 mm Толщиных стъклени дръжки на сцепление PA-649-19*19*469 мм

Дръжка врата на душ в продължение на 6~12 mm Толщиных стъклени дръжки на сцепление PA-649-19*19*469 мм

Оценки на купувача:

BGN 130.24
Брой продукти
В магазина

Туш Врата се Справи со Стакло се Повлече Рачки PA-649-19*19*469mm,Достапни за 6~12mm Дебело Стакло
Спецификации
1.10 Години врата се справи индустрија искуство
2.Материјал : 304 Одделение Од Нерѓосувачки Челик
3.Крај : Полски
4.Должина : 469mm
5.Центар до центар : 450mm
6.Плоштадот цевка димензија : 19mm*19mm
7.Проекција : 85mm
8.Достапни за врата дебели : 8mm ~80mm
9.Фитинг завртка : М8
10.Фитинг дупка : Дрвени,Рамка врати : кол.10мм;стаклени врати : кол.14mm
11.Фабриката штекер,гаранција за Квалитет
Ве молиме Имајте во предвид Цената е за 1 парче рачка за еден одредување само. И тоа е само погодна за 6~12mm дебело стакло на вратата.
Монтажа Инструкции
1.Сите 304 нерѓосувачки челик делови на производот се врши на цевки со 1.2 mm дебелина на ѕид.
2.Сите рачки може да се инсталира на стаклени врати,дрвени врати и рамка врати.
3.Сите рачки фитинзи(завртки,counter вратило приклучоци.итн.) се направени од не ' рѓосувачки челик и бакар.
4.12 mm~14mm се справи со инсталација дупки се предложи на стаклени врати.
5.Чистење на рачки барем еднаш неделно.
Назад Кон Назад Одредување (Acquiescent)
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Вежба дупки за преку завртки.(За стаклени врати, дозволите за neoprene ракави)
3. Планината надвор рачка страна bolting низ вратата (на нозете на нога завршува се опционални). Вклучуваат месинг монтажа буш за внатре рачка. (користете само neoprene ракави и подлошки за стаклени врати)
4. Поправи внатре рачка над месинг монтажа буш и се зацврсти со копачка завртки.
Една Рачка Задните Fix
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Вежба дупки за преку завртки.
3. Планината се справи со bolting низ вратата.
Една Рачка Лице Fix
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Шраф за монтирање основи на лицето на врата, со помош на голема завртки обезбедени.

Подробности

Тип:
Дръжки На Вратите
Материал:
неръждаема стомана
Номер На Модела:
ПА-649-19*19*469-P
Surface Покритие:
Полиран
търговска марка:
DSM
Подходяща Дебелина На Вратата:
Материал:
Неръждаема стомана 304 ранг
Surface Покритие:
Полски
Дължина:
469 мм
Размер на тръбата:
19*19мм
фитинговый винт:
M8
Отвор за монтаж:
стъклена врата dia14
Направи си Сам пособия:
Водопровод

Те също купуват с този продукт