.

.

Душ врата дръжка за стъклена врата жаден дръжка от твърда сплав на цинк дръжки на вратите за баня / пералня стаите в PA-830-L80mm

Душ врата дръжка за стъклена врата жаден дръжка от твърда сплав на цинк дръжки на вратите за баня / пералня стаите в PA-830-L80mm

Оценки на купувача:

BGN 117.92
Брой продукти
В магазина

Туш Врата се Справи со Стаклена Врата се Повлече, се Справува со Солидна Цинк Легура Вратата Копчиња За Бања/Перење Соба PA-830-L80mm
Спецификации
1.12 Години врата се справи индустрија искуство
2.Материјал : Цврсти kirsite(Солидна Цинк Легура)
3.Крај : Хром
4.Се справи со Димензија : 80mm*80mm
5.Проекција : 30мм
6.Фитинг завртка : М8
7.F itting дупка : стаклени врати : кол.14mm( ве Молиме имајте во предвид : Ова се справи само погодни за стаклена врата,6~12mm дебело стакло. )
8. Фабриката штекер,гаранција за Квалитет
Ве молиме имајте во предвид :
Цената е за 1 пар (2) се справува со Назад кон Назад само.
Грб со грб, значи една рачка поправки на надворешната страна на вратата и е во прилог да се справи со друг монтира на внатрешноста на вратата користење на поврзување гром drilled низ вратата.
Ако имате двојни врати, ќе треба 2 пара.
Монтажа Инструкции
1.Сите 304 нерѓосувачки челик делови на производот се врши на цевки со 1.2 mm дебелина на ѕид.
2.Сите рачки може да се инсталира на стаклени врати,дрвени врати и рамка врати.
3.Сите рачки фитинзи(завртки,counter вратило приклучоци.итн.) се направени од не ' рѓосувачки челик и бакар.
4.12 mm~14mm се справи со инсталација дупки се предложи на стаклени врати.
5.Чистење на рачки барем еднаш неделно.
Назад Кон Назад Одредување (Acquiescent)
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Вежба дупки за преку завртки.(За стаклени врати, дозволите за neoprene ракави)
3. Планината надвор рачка страна bolting низ вратата (на нозете на нога завршува се опционални). Вклучуваат месинг монтажа буш за внатре рачка. (користете само neoprene ракави и подлошки за стаклени врати)
4. Поправи внатре рачка над месинг монтажа буш и се зацврсти со копачка завртки.
Една Рачка Задните Fix
1. Марк одредување на положбата на вратата. Се обезбеди соодветен простор е предвидено за царинење од стави на запалената на врата jamb.
2. Вежба дупки за преку завртки.
3. Планината се справи со bolting низ вратата.

Подробности

Тип:
Дръжки На Вратите
Материал:
Алуминиева сплав
търговска марка:
DSM
Surface Покритие:
Хромированное Покритие
Номер На Модела:
PA-830-L80-C
Подходяща Дебелина На Вратата:
Материал:
kirsite
Цвят:
Хром
фитинговый винт:
M8
Отвор за монтаж:
стъклена врата dia14
Направи си Сам пособия:
Коментари

Те също купуват с този продукт