.

.

Aishidis Дамски Шал, Шалче Чиста Коприна 34 Квадратен Носна Кърпичка Пеперуда Цветен Дизайн Голям Маточната Шал В Бежово

Aishidis Дамски Шал, Шалче Чиста Коприна 34 Квадратен Носна Кърпичка Пеперуда Цветен Дизайн Голям Маточната Шал В Бежово

Оценки на купувача:

BGN 47.97
Брой продукти
В магазина


Се ПРЕПОРАЧУВА
ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ
Име на производ : Девојка Шамија Handkerchief 100% Чиста Свила 34" Плоштад Обвива & Shawls Пеперутка Цвет Дизајн Голема Neckerchief Во Беж
Производство локација : Hangzhou, Кина
Материјал : 100% луксузен 12-momme Вистински Свила
Димензии : 88cm W x88cm L / 34" x 34"
Suite : Декоративни, bandana, шамија, шарф, shawl, шалови,капа,,јака,headband,hijab,да се облекува,да завршам,Платки ..
Стил на дизајн : цвет,пеперутка,и pashmina
Чистење методи : ладна вода или со топла вода рака мие нежно, плочка да се исуши.
Се ПРЕПОРАЧУВА
ГОЛЕМИНА РЕФЕРЕНЦА
ПЕРЕЊЕ СОВЕТИ
SDSilk Road
Hangzhou, Кина има "дом на свила" е позната, кој зазема важно место во Кинеската традиционална Свила индустрија, SDSilkroad од Hangzhou, Кина.
Hangzhou свила има следниве предности
• Составен од протеини, влакна свила, има одлична biocompatibility со човечкото тело, заедно со мазна површина, нејзината коефициент на триење и стимулација во сите видови на влакна е најниска цена и со најдобар комфор.
• Под нормална температура, може да им помогне на кожата задржи некои од вода, не ја прави кожата премногу сува во текот на летото и ќе бидат дистрибуирани до рамна од пот и топлина брзо, и прави луѓето да се чувствуваат многу кул.
• Свила ткаенини имаат висока порозност, затоа има добра звучна апсорпција и со дишењето, па освен од производство на облека, и може да се користи и за ентериерно уредување, теписи и така натаму.
• Свила украси украсување на собата, не само што направи Куќа беспрекорен, и се чуваат тивко.
• Бидејќи на влажни свила со влага, и влага, вшмукување и porous, можете исто така да прилагодите на внатрешна температура и влажност, и може да го апсорбира штетните гасови, прашина, микроорганизми.
ПРЕВОЗОТ
Ние не падне превозот, ве молиме додадете го вашето клиентот адреса за трансакција кога ќе нарачки. Неутрален пакување е на располагање. Ние, исто така може да вклучуваат вашето име/лого на превозот документи со вашиот промет.
• Обработка на Времето - обработка на време за одредена ставка варира во тип на производ и акции статус.

Подробности

Тип Елемент:
Шалове
Пол:
Жени
Отдел Име:
Възрастен
Стил:
Модни модели
Номер На Модела:
FS001211-BE
Материал:
Коприна
Дължина Шалове:
80 см-100cm
Вид На Шалове:
Шал
Вид На Модела:
Цвете
търговска марка:
аишидис
Материал:
100% луксозен 12-часът на мама истинска коприна
Размер:
88cm W x88cm L / 34 х 34
Цвят:
мулти-цветове
Дизайн:
флора дизайн
Тегло:
about 55g/pc
Характеристики:
Лукс мека
Сезон:
пролет, лято, есен, зима
Функция:
Украса, свежи, официални ежедневни и вечерни събития през цялата година
Пол:
Жени, момичета, фелмале

Те също купуват с този продукт