.

.

XL6009 в повишаващ преобразувател стъпка нагоре регулируема 15 W 5-32В до 5-50В DC-DC модул захранване висока производителност с ниска пулсация на

XL6009 в повишаващ преобразувател стъпка нагоре регулируема 15 W 5-32В до 5-50В DC-DC модул захранване висока производителност с ниска пулсация на

Оценки на купувача:

BGN 19.18
Брой продукти
В магазина

XL6009 Зголеми Конвертор Чекор До Прилагодливи 15 W 5-32 V до 5-50 V DC-DC Напојување Модул со Високи Перформанси Ниска Бран Вовед 1 : нови оригинални XLSEMI чип, се елиминира лажни, расклопување чип. 2 : Увезени SMD electrolytic кондензатори, не се придружени со домашно capacitance. 3 : До 400 Khz оперативни фреквенција, и LC филтер коло, излез бран е многу ниска. 4 : Увоз TDK inductors, топлина и бучава на минимум. 6 : Влез и излез три MLCC Multilayer керамички кондензатори, мешање подобрување на стабилноста. 7 : PCB употреба kb на одделение лист материјал, за да се спречи картон, ѓубре плоча. 8 : Вграден-во MOSFET, на LM2577 вграден triode се каже збогум, може да стигне до 94% ефикасност. 9 : Зголемена им овозможи на пристаништето, можете да контролирате дали ќе се зголеми коло. 10 : Димензии : 49 (L) * 23.4 (W) * 11.4 (H) mm (со исклучок на potentiometer) Параметри Модул Својства : не-изолирани чекор-up модул (ПОТТИК) Влезен напон : 5-32 V Излезниот напон : (1) континуирано прилагодливи (5-50 V) Излезна Струја : 2.5 (МАКС) на Текст на струјата : 4А - (MAX) Излезна моќност : природно ладење 15 W, плус топлина мијалник 25 W (MAX) вистинска моќ Максимална излезна моќност = влезен напон конверзија ефикасност * 4А - *конверзија на ефикасноста на Конверзија на ефикасноста на : ефикасноста на измери напон и струја најчесто се користи (во натамошниот текст, за повикување само)
A=Влезниот напон. Б=Текст Струја. C=Излезен напон. D=Излезна Струја. E=конверзија ефикасност
Температурата на работа : Индустриски одделение (-40 C до + 85 C) (температурата надминува 40 степени, помала моќност употреба, или да се зголеми на топлина дисипација) Полно оптоварување температура се зголеми : 45 C Оперативни фреквенција : 400khz Оптоварување тековната : 5 V пак 12 V 15m A, 8.4 V пак 12 V 7m A, 12 V switch 24 V 9m A, 12 V switch 36 V 18m A, 24 V switch 48 V 9m A, 24 V switch 36 V 6m A. Оптоварување регулатива : ± 0.5% Напон регулатива : ± 0.5% Динамичен одговор на ветер : 5% 200u S Овозможи Контрола Порт : Да, висок 1.4 V-VIN (НА), ниска 0-0.8 V (OFF (исклучено), стандардно висок Краток спој заштита : None (ве Молам, инсталирајте осигурач или заштита коло на текст) на Текст обратна поларитетот заштита : Никој, ве молиме со нашите обратна заштита диоди одбор или во текст серија.

Подробности

Тип:
Регулатор На Напрежение
Номер На Модела:
В повишаващ преобразувател XL6009 Step Up
is_customized:
Yes
търговска марка:
Вашият Cee
Състояние:
НОВО

Те също купуват с този продукт