.

.

10шт нови статистическа сензори за модул АД force module двухканальное 24-битово аналогово-цифрово преобразуване на HX711

10шт нови статистическа сензори за модул АД force module двухканальное 24-битово аналогово-цифрово преобразуване на HX711

Оценки на купувача:

BGN 47.00 -8 %
BGN 51.20
Брой продукти
В магазина


Бренд нови сензори за Мерење АД модул сила модул dual-канал 24-битна analog-to-digital претворање HX711 10pcs/многу #F02172
Опис :
Земање hx711 24 ад-чип, dual-канал диференцијал на текст.
Целосната печ машина за заварување со метални оклопна дистрибуција директно, виткајте две игли за да се исполнат различни инсталација заварување начин на одборот со помош на два 47u F gall capacitance.
Вграден-во повлече-up отпорник, и се резервираат ПРОЦЕСОРОТ заварување позиција, и тоа е погоден за средно развој на различни сензор поврзани со апликации.
Можно за да се задоволат потребите на голем број на прилики.
Пакетот вклучува :
10 х Тежина сензори за АД модул

Подробности

Тип:
Сензор За Вибрации
Материал:
полимер
Изход:
Аналогов Сензор
търговска марка:
ЧЖИПУ

Те също купуват с този продукт