.

.

Безплатна доставка-2 броя x MQ-131 MQ131 модул за откриване на озоновия газ сензор за газ сензор за ниска концентрация на озон:10-1000ppb

Безплатна доставка-2 броя x MQ-131 MQ131 модул за откриване на озоновия газ сензор за газ сензор за ниска концентрация на озон:10-1000ppb

Оценки на купувача:

BGN 32.00 -9 %
BGN 35.20
Брой продукти
В магазина


MQ-131 MQ131 озонската гас откривање модул гас сензор озонската сензор
Вовед
Phlx озонската гас сензор се користи од страна на MQ131 гас сензор материјал е во чист воздух спроводливост ниска употреба на јаглерод диоксид Sn O2 калај (Sn O2). Кога сензор средина кога постојат во озонската гас сензори во воздухот помеѓу електричната спроводливост на гасот концентрации на озон се зголеми. Користете едноставна коло може да се конвертира електрична спроводливост промени со гас концентрација соодветниот излезен сигнал. Phlx озонската гас сензор MQ131 озонската висока чувствителност за хлор, no2, итн, со силна оксидирачки гас исто така, да имаат одредени чувствителност, за органски пречки со озонската гас во спротивна насока да се реагира.
Спецификации
1. Имаат висок пареа чувствителност и добра селективност да Озонската гас).
2. Брзиот одговор закрепнување карактеристики
3. Долг живот и сигурен стабилност
4. Едноставен возач коло
Апликации
Семејства со озонската chroma на алармот
Индустриска со озонската chroma алармот
Преносни озонската концентрација детектор
пакување, вклучувајќи :
MQ-131 озонската гас сензор X 1 Buc

Подробности

Използването на:
газов сензор
Номер На Модела:
MQ-131
Изход:
Аналогов Сензор
Тип:
газов сензор
Материал:
Смес
търговска марка:
ЧЖИПУ

Те също купуват с този продукт