.

.

Безплатна доставка 1бр 4-канален тензометрический суммирующий усилвател, двоен изход за сигнал(0~5V & 4~20 ma)

Безплатна доставка 1бр 4-канален тензометрический суммирующий усилвател, двоен изход за сигнал(0~5V & 4~20 ma)

Оценки на купувача:

BGN 189.00 -9 %
BGN 208.00
Брой продукти
В магазина


1. Школка и кабел конектор водоотпорен дизајн, добар запечатување, важечки за сите видови на средини.
2. Висока прецизност, добра стабилност, ниска температура лебдат.
3. Исто така, обезбеди на сегашните и напон излез.
4. Широк спектар на напојување, над напон и во текот тековната заштита
5. напон излез краток спој заштита.
6. 2, 3,4 Канал loadcell текст верзија.
Сензор сензибилитет : 1.5~2.2 m V/V
Напојување : 12~26 VDC,
Димензии : 135.5*85*40mm(L*W*H)

Подробности

Тип:
Регулатор На Напрежение
Състояние:
НОВО
търговска марка:
ЧЖИПУ

Те също купуват с този продукт