.

.

Двойката H4 HB2 9003 Hi/low beam Led светлини фарове за мъгла с вградения Canbus за Mitsubishi Expo 1996-1995 с меден колан ZES LED

Двойката H4 HB2 9003 Hi/low beam Led светлини фарове за мъгла с вградения Canbus за Mitsubishi Expo 1996-1995 с меден колан ZES LED

Оценки на купувача:

BGN 92.00 -20 %
BGN 115.20
Брой продукти
В магазина

Пар H4 HB2 9003 Hi/низок зрак Led Светлата за Магла Светилки СО Canbus декодер За Мицубиши Експо 1996-1995 Со Бакар Појас
Фокусирани На Светлината! Не Расфрлани!!!
Опис на производот Вграден Придушници , Нема Други Придушници Потребно - Најновата Технологија Вградена Во Системите Фанови ,Паметни Ефикасен Систем за Ладење Брзо Топлина Дисипација Висок квалитет на Алуминиум топлина дисипација обезбедува безбедна температура спектар Низок Напон Заштита, Висока Прецизност за Постојан Струја возачот Чип Ниска Потрошувачка на Енергија од Халоген крушка, Заштеда на Енергија
Спецификации :
- Fitment дел# : H4
- Материјал : Авијација алуминиум ADC12 домување + Пурпурна бакар појас
- Боја temp : 6500-7000k бела
- Lumens : 12000 LM/set,6000 LM секој
- Извор на светлина : LUMIEDS Luxeon ZES Чип
- Оперативен Напон : 12v-24 V
- Водоотпорен го Оценувате : IP 65
- Светлина агол : 360 степени
- Животен Век : >30000 Часа
- Оперативни Temp : -40¡æ~ 80¡æ
Пакет :
- 2 парчиња LED светла
- 2 парчиња Драјвери + Decorder Canbus
Плаќање :
1>.Ние прифаќаме Alipay
2>.Ако не можете да проверите кога аукција затвори веднаш,pls чека неколку минути и Плаќање, мора да
се заврши во рок од 3 дена
Испорака :
1>.Сите наши предмети ќе бидат испратени во рок од 2~4 работни дена од страна на соодветните couriers.
2>.Ние брод на сите наредби како "подарок" и да се справат пониска вредност за да се избегне или минимизира вашиот увоз доход.
Испорака :
1>.Воздухот mail : Генерално, 7-15 работни денови на светот.Тоа е многу ниска цена.
2>.EMS,DHL,FEDEX,UPS-от Експрес : Генерално 3-8 работни дена до 90% земји
3>. Ако не примате нарачка во рок од 30 дена,Pls контактирајте со нас за да им помогне да ги пратите вашата нарачка со курир.
Pls се разбере таму е малку подолго време поради лошите временски услови одложен од сопствени грешки.
Гаранција&Враќање :
1>.Ние снабдување со 2 години гаранција за сите наши објекти.
1>.Купувачи се одговорни за враќање превозот цена, под никакви околности,превозот и ракувањето со
пријави се неповратни во секој случај.
Повратна информација(Тоа е многу важно за нашиот углед!) :
1>.

Подробности

Отделят Цвят:
6000K студено бяло
Тип Гнездо:
H4/9003 / HB2 Hi/Lo
Тип Елемент:
Източник На Светлина
Цветна Температура:
6000К
Мощност:
110W/PAIR
Източник На Светлина:
ДРИБЛИРА
търговска марка:
yobuyyowin
Вид Монтаж На Чип:
ZES
Модел автомобил:
За всички автомобили
Напрежение:
12V

Те също купуват с този продукт