.

.

2 X T10 / W5W Супер 7 цвята преносими led габаритни светлини на автомобила 3W 18modes запази осветление или мигащ сигнал на лампата

2 X T10 / W5W Супер 7 цвята преносими led габаритни светлини на автомобила 3W 18modes запази осветление или мигащ сигнал на лампата

Оценки на купувача:

BGN 12.40
Брой продукти
В магазина


Забелешка :
T10 / w5w 3 W 7 бои променливи царинење на светлата е висока моќност и повисока осветленост! Може да се врвот 18 компјутери! Тоа има 18 видови промена на режими, Можете да изберете 7 бои се задржи осветлување или трепка, или multicolor strobe (continuous блиц).
Опис на производот Предмет : T10-7color-18modes Висок квалитет на производот,100% сосема нов директно од фабрика Долг животен век (повеќе од 35,000 часа) Направени со висок интензитет 3 боја база од 1,5 W x 2 парчиња, Со двоен IC програмирање контрола Светилка носителот : T10 / w5w Светлина, боја на располагање : 7 бои (бела, сина, црвена, зелена, мраз сина, златна портокалова и розева) Можете да изберете боја што ви се допаѓа! Влезен Напон : DC12 V Номинална Моќност : 3 W lumens : 190-200 LM Големина : L(должина)37mm*W(ширина)11mm*H(висина)14mm(Огледало со LED) 18 видови на обрасци се организира :
Mode 1 : бела задржи осветлување; Режим 2 : бела флеш; Mode 3 : црвена задржи осветлување; Режим 4 : црвена флеш; Режим 5 : сина задржи осветлување; Режим 6 : сина флеш; Режим 7 : зелена задржи осветлување; Режим 8 : зелена флеш; Режим 9 : пинк го задржи осветлување; Режим 10 : пинк флеш; Режим 11 : двата сина и црвена флеш ; Режим 12 : Мраз сина задржи осветлување; Режим 13 : мраз сина флеш; Режим 14 : златен портокал задржи осветлување ; Режим 15 : златен портокал флеш ; Режим 16 : пинк го задржи осветлување; Режим 17 : пинк флеш; Режим 18 : 3 бои се црвена, сина и зелена флеш
Инструкции за користени
1.) Меѓусебна конверзија помеѓу модови : префрлување време на помалку од 3 секунди, веднаш преминете на следниот светлина на владата; ако префрлување време повеќе од 3 секунди, зачувајте ја тековната светлина на чекање за следниот switch.
2.) Во било светло режим, 1 секунда на континуирано се префрлите 2 пати (го вклучите и исклучите два пати во рок од 1 секунда), се вратив на првата светлина модел (бела задржи осветлување).
Превозот Предмети ќе биде предаден во рок од 3 работни денот на уплатата примена. Предмети се испраќаат од Кина од страна на Кина Пост Воздухопловната или e Packet, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 7 до 25 работни дена.

Подробности

Отделят Цвят:
Различно
Элантра Година:
2010,2014,2012,2007,2013,2015,2008,2011,2009
Цветна Температура:
6000К
За Марки Автомобили / Модели:
Hyundai
Мощност:
3
Тип Елемент:
Габаритни Светлини
Вид На Интерфейса:
T10 (W5W / 194)
Модел На Hyundai:
Элантра
търговска марка:
Мощна Пчела
Името На Модела:
T10-7color-18modes
Тегло На Продукта:
0.01
Люмены:
190LM
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)

Те също купуват с този продукт