.

.

2 елемента Нов 2018 LED UPGRADE 15W T10 W5W 501 REAL CREE Chip LED WHITE LIGHT SIDE REVERSE LIGHT BULBS CANBUS

2 елемента Нов 2018 LED UPGRADE 15W T10 W5W 501 REAL CREE Chip LED WHITE LIGHT SIDE REVERSE LIGHT BULBS CANBUS

Оценки на купувача:

BGN 26.00 -19 %
BGN 32.00
Брой продукти
В магазина

2 парчиња НОВИ 2018 LED НАДГРАДБА 15 W T10 W5 W 501 ВИСТИНСКИ КРИ LED Чип БЕЛА странична СВЕТЛИНА ОБРАТНА СВЕТИЛКИ CANBUS
Нови пристигнување!
Ние сме горди да се воведе на сите нови 15 W LED КРИ ЧИП T10/501/W5 W Светилки за вашиот T10 апликации. За да се обезбеди висок квалитет на светлината, таа има 3 висока моќност КРИ XBD LED ЧИПОВИ со кој се предвидува 360 степени на зрак. Не се стави вашиот автомобил во ризик со оние unbranded LED чипови. Дајте му на вашиот автомобил овој кул надградба и да се ослободи од старата школа халоген светилки!
Белешки : 3pcs x 5 W КРИ XBD LED
За Производи :
T10/501/W5 W Canbus Висока Моќност 15 W XBD КРИ LED SIDELIGHT/БРОЈ ПЛОЧА/ОБРАТНА Светилки
ОПИС : Најновиот Производ & Оригиналниот Дизајн : T10 КРИ ЛЕР е дизајниран како ПРЕДВОДЕНА Авто Светлина. Широк Влезниот Напон : 12 V, која е погодна за различни типови на возила Кри Високи Перформанси на ЛЕР : Обезбедат долг животен век и супериорен осветлување & стабилност. Висока Прозрачна Ефикасност : Излез над 390 Лумен Висока Осветленост Светлина. Животната средина-Пријателски : заштеда на Енергија, без UV и IR зрачење, Shockproof и Анти-Корозија.
СПЕЦИФИКАЦИЈА :
Технички параметри
Модел БР.
T10 501 W5 W
Влезен напон
12 V
Постојан Струја
240 м-р
Излезна Моќност
15 W
Прозрачна Флукс
390 LM Оперативни Тековната
240m A
LED Извор
XBD LED ЧИП
Сертификација
CE, Ro HS & FCC
Боја
Бела
Домување
Материјал
Алуминиум Легура
Отпорност На Топлина>90°Ц .
Потрошувачка На Енергија
3.36 W
Емитуваат Светлина
Тип
Фокусирајќи
Димензии
35mm L()/12mm(D)
Работна температура
-30°C~85°C
Работна влажност
10%~98%
Извор на светлина
животен век
>50,000 Часа
Електростатско Празнење Прагот (HBM)
КЛАСА 2
Гаранција
1 година во Нормална
ПРИМЕНА : Крстот Референца : T10 501 W5 W Примена предмет : Sidelight/Број Плоча/Мвр/Назад Светла
УСЛУГА : Пакување Спецификација : Анти-Електростатско Polybag Превоз : Кралската Пошта Испорака време : 1-2 работни дена за Плаќање : Pay Pal
КАТЕГОРИИ : Функционираат како : Sidelight Обратна или Број Плоча Светла
Плаќање :
1>.Ние прифаќаме Alipay
2>.

Подробности

Цветна Температура:
6000К
Мощност:
50W
Тегло На Продукта:
20g
търговска марка:
yobuyyowin
Тип Елемент:
ствольная лампа
Напрежение:
12V/24V
Името На Модела:
Т10

Те също купуват с този продукт