.

.

2 елемента x T10 W5W 194 168 5050 8-SMD + 1W лампа крушка LED колата Клин крушка лампа Бял

2 елемента x T10 W5W 194 168 5050 8-SMD + 1W лампа крушка LED колата Клин крушка лампа Бял

Оценки на купувача:

BGN 6.00 -8 %
BGN 6.54
Брой продукти
В магазина


Карактеристики : Мали и исклучителен изглед, лесно да се инсталира и користи(plug and play). Осветлете без одлагање, оптички чистота. Близнаци-жица светлина, повеќе стабилно напојување. Долг животен век, висока прозрачна ефикасност. Заштеда на енергија, стабилни перформанси. Зелена и животната средина-пријателски производи, безбеден и сигурен. 4 Парчиња SMD 5050 и 1w led светилка мушка дизајн. Идеална замена на LED светилки за вашиот ентериер светлина, табла светлина, од страна на или лиценца плоча светлина, итн. Компатибилен со T10 W5 W 147, 152, 158, 159, 161, 168, 184, 192, 193, 194, 259, 280, 285, 447,464, 2825, 2921, итн.(само за референца) Забелешка : ве Молиме потврдете дали оваа светлина се вклопува вашето возило пред да го купат. Спецификации : Светлина, боја : бела Поврзете тип : T10 LED кол : 5 Моќ : прибл. 1.5 W( 5050 8 SMD + 1 W LED лежиште) Напон : DC 12 V Лумен : околу 40 - 48lm Објект големина : 3.5 * 1.1 cm / 1.4 * 0.4 во(L * D) Точка тежина : 4g / 0.14 оз Пакет листата : 2 парчиња * LED Автомобил Светлина

Подробности

Отделят Цвят:
Бял
За Марки Автомобили / Модели:
Мазда
Модел На Mazda:
6
6-годишно:
2016
търговска марка:
Тафт
Тип Елемент:
Габаритни Светлини
Мощност:
2
Името На Модела:
00535
Тегло На Продукта:
0.03
Вид На Интерфейса:
T10 (W5W / 194)
Напрежение:
12V
Люмены:
40-48

Те също купуват с този продукт