.

.

Висококачествен сензор за положение на коляновия вал за VAUXHALL ASTRA Mk V H TIGRA TwinTop от 2004 9118368 24616 SS10805 0281002742

Висококачествен сензор за положение на коляновия вал за VAUXHALL ASTRA Mk V H TIGRA TwinTop от 2004 9118368 24616 SS10805 0281002742

Оценки на купувача:

BGN 17.22
Брой продукти
В магазина


Зошто треба да го користите FONAN сензори
- Висок квалитет на производство
- Се обезбедат оптимални перформанси
- Точно тестирани & одобрени
- Се исполнат O. E спецификации
!!!!!МНОГУ ВАЖНО!!!!
Пред ставање на ред за оваа содржина, МОРА да се ПОТВРДИ ДЕКА ОВОЈ ДЕЛ ЌЕ се ВКЛОПИ во ВАШИОТ VEHCILE! Употреба на производителот дел број наведени погоре и се поклопува со вашиот постоечки авто дел или контактирајте со вашиот продавач со овој дел број корисна. Многу авто одлуки промена авто делови средината на годината. Многу авто сензори изгледаат исто, но се разликува малку. !!!!ВИ БЛАГОДАРИМЕ!!!!
Висина [mm] : 34.5 Отпор [Ohm] : 920 Број на порти : 2
Одговара на автомобил OE Бр. HOLDEN 9118368 IVECO 5010412449 IVECO 5010412449 "ОПЕЛ" 9118368 "ОПЕЛ" 90532619 "ОПЕЛ" 9118368 PIAGGIO 639366 "РЕНО" 50 10 412 449 РЕНО КАМИОНИ 50 10 412 449 SAAB 91 18 368 ОПЕЛ 9118368 VOLVO 20513343 БОШ 0 281 002 742 БОШ 0 281 002 315 ДЕЛФИ SS10805 АСПЕКТ 9.0235 FEBI BILSTEIN 24616 HELLA 6 PU 009 121-221 HERTH+BUSS ELPARTS 70610011 MAPCO 82700 GENERAL MOTORS 93 179 850 "ОПЕЛ" 62 38 050 БОШ 0 281 002 662 EPS 1.953.439 KW 453 439
За "ОПЕЛ" CORSA B (73_, 78_, 79_) (1993/03 - 2002/12) За "ОПЕЛ" ASTRA G Hatchback (F48_, F08_) (1998/02 - 2009/12) За "ОПЕЛ" ASTRA G Имот (F35_) (1998/02 - 2009/12) За "ОПЕЛ" ASTRA G Салон (F69_) (1998/09 - 2009/12) За "ОПЕЛ" AGILA (А) (H00) (2000/09 - 2007/12) За "ОПЕЛ" CORSA C (F08, F68) (2000/09 - 2009/12) За "ОПЕЛ" КОМБО Поле Тело / Имот (2001/10 - /) За "ОПЕЛ" CORSA C Кутија (F08, W5 L) (2000/09 - /) За "ОПЕЛ" MERIVA (2003/05 - 2010/05) За "ОПЕЛ" КОМБО Турнеја (2001/10 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H (L48) (2004/03 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H Имот (L35) (2004/08 -/) За "ОПЕЛ" TIGRA Twin Top (2004/06 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H ГТЦ (L08) (2005/03 - /) За "ОПЕЛ" CORSA D (2006/07 - /) За "ОПЕЛ" CORSA D Ван (2006/07 - /) За ОПЕЛ CORSA Mk јас (Б) (1993/03 - 2000/09) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Hatchback (1998/02 - 2005/05) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Салон (1998/02 - 2005/05) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Имот (1998/02 - 2005/05) За ОПЕЛ AGILA Мк I (А) (2000/02 - 2008/03) За ОПЕЛ CORSA Mk II (В) (W5 L, F08) (2000/08 - 2006/10) За ОПЕЛ CORSAVAN Мк II (В) (2000/09 - 2006/06) За ОПЕЛ КОМБО Мк II (В) Кутија Тело / Имот (F25) (2001/09 - 2012/02) За ОПЕЛ MERIVA Мк I (А) (2003/01 - 2010/06) За ОПЕЛ ASTRA Мк V (H) Hatchback (2004/01 - 2009/09) За ОПЕЛ TIGRA Twin Top (2004/06 - 2009/08) За ОПЕЛ ASTRA Мк V (H) Имот (2004/08 - 2010/10) За ОПЕЛ ASTRA Мк V (H) Sport Насад (2005/02 - 2010/11) За ОПЕЛ CORSA Mk III (D) (L_8) (2006/07 - /) За ОПЕЛ ASTRAVAN Мк V (H) (2005/03 - /) За ОПЕЛ CORSAVAN Мк III (D) (2006/07 - /) За ОПЕЛ КОМБО ТУРНЕЈА Мк II (В) (F25) (2001/09 - 2012/02) За HOLDEN BARINA Hatchback (XC) (2000/09 - 2005/02) За HOLDEN КОМБО Поле (XC) (2001/08 - /) За "ОПЕЛ" CORSA B (73_, 78_, 79_) (1993/03 - 2002/12) За "ОПЕЛ" ASTRA G Hatchback (F48_, F08_) (1998/02 - 2009/12) За "ОПЕЛ" ASTRA G Имот (F35_) (1998/02 - 2009/12) За "ОПЕЛ" ASTRA G Салон (F69_) (1998/09 - 2009/12) За "ОПЕЛ" AGILA (А) (H00) (2000/09 - 2007/12) За "ОПЕЛ" CORSA C (F08, F68) (2000/09 - 2009/12) За "ОПЕЛ" КОМБО Поле Тело / Имот (2001/10 - /) За "ОПЕЛ" CORSA C Кутија (F08, W5 L) (2000/09 - /) За "ОПЕЛ" MERIVA (2003/05 - 2010/05) За "ОПЕЛ" КОМБО Турнеја (2001/10 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H (L48) (2004/03 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H Имот (L35) (2004/08 - /) За "ОПЕЛ" TIGRA Twin Top (2004/06 - /) За "ОПЕЛ" ASTRA H ГТЦ (L08) (2005/03 - /) За "ОПЕЛ" CORSA D (2006/07 - /) За "ОПЕЛ" CORSA КЛАСИЧЕН Салон (1994/08 - 2003/12) За "ОПЕЛ" CORSA D Ван (2006/07 - /) За SUZUKI ВАГОН R (2003/07 - 2005/08) За ОПЕЛ CORSA Mk јас (Б) (1993/03 - 2000/09) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Hatchback (1998/02 - 2005/05) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Салон (1998/02 - 2005/05) За ОПЕЛ ASTRA Мк IV (G) Имот (1998/02 - 2005/05) За ОПЕЛ AGILA Мк I (А) (2000/02 - 2008/03) За ОПЕЛ CORSA Mk II (В) (W5 L, F08) (2000/08 - 2006/10) За ОПЕЛ CORSAVAN Мк II (В) (2000/09 - 2006/06) За ОПЕЛ КОМБО Мк II (В) Кутија Тело / Имот (F25) (2001/09 - 2012/02) За ОПЕЛ MERIVA Мк I (А) (2003/01 - 2010/06) За ОПЕЛ ASTRA Мк V (H) Hatchback (2004/01 - 2009/09) За ОПЕЛ TIGRA Twin Top (2004/06 - 2009/08) За ОПЕЛ ASTRA Мк V (H) Имот (2004/08 - 2010/10) За ОПЕЛ ASTRA Мк V (H) Sport Насад (2005/02 - 2010/11) За ОПЕЛ CORSA Mk III (D) (L_8) (2006/07 - /) За ОПЕЛ ASTRAVAN Мк V (H) (2005/03 - /) За ОПЕЛ CORSAVAN Мк III (D) (2006/07 - /) За ОПЕЛ КОМБО ТУРНЕЈА Мк II (В) (F25) (2001/09 - 2012/02)
Економски Пост Кина Пост Слободни 20-40 дена Бизнис/Брзо Post DHL / ТНТ / Федекс / UPS-от, Контактирајте со нас 7-20 дена
FONAN е sinya автомобилската електроника co.

Подробности

Хистерезис:
6ПУ 009 121-22
Тип:
Датчик За Налягане На Засмукания Въздух
търговска марка:
FONAN
Стил:
Тип На Варистора
Обхват На Измерване:
0 261 210 151
Разделителна способност:
62 38 109
линеен:
6PU 009 121-221
Тип Сензор:
Пьезоэлектрик
Повторяемост:
40-72-0359
Тип На Сигнала:
Сигнал Напрежение Ток
Чувствителност:
9 118 368
Тип:
Сензор За Положение На Коляновия Вал
Марка На Автомобила:
OPEL VAUXHALL, HOLDEN
О, НЕ.:
0261210151 5010412449 9118368 0281002742
Други Няма.:
9118368 6238109 0005010412449 20513343
Място на произход на стоките:
Zhejiang, Китай
документ:
ISO9001
ФОНАН не.:
FA-Q027
Гаранция:
12 месеца
Качество:
100% тестван
Основен пазар :
Руска Федерация

Те също купуват с този продукт