.

.

Нова кола, камера на предния вид на логото вградена камера за Infiniti 2015 2014 CCD 480 TVL HD цвят водоустойчив широк градус

Нова кола, камера на предния вид на логото вградена камера за Infiniti 2015 2014 CCD 480 TVL HD цвят водоустойчив широк градус

Оценки на купувача:

BGN 25.00 -44 %
BGN 44.80
Брой продукти
В магазина


Оваа камера се вклопува : за Infiniti 2014 година 2015 година
(без оглед линија as default,ако сакате камерата со референца linge ,ве молиме оставете порака)
*Importand Често Поставувани Прашања*
1)ова Може камера одговара на мојот автомобил ?
обично нашите опис е според видови на Моторни Возила во Кина. Во различни земји, камерата можеби има разлика .Ве молиме мерка вашиот автомобил пред лого или предната решетка големина пред да го купат,ви благодариме!
2)со боја на линијата за водење?
Предната камера без guiding line како default за да се испрати.ако сакате водич линија,ве молиме да се намали мала бела линија,
како на сликата
3)Е PAL или NTSC за вашиот DVD монитор?(само со брод од Кина може да изберете ТВ систем)
NTSC е стандардно за да ги испратите. ако вашиот бараат не е истиот,ве молиме треба да забелешка за нас. Љубезно ве потсетам : ве Молиме мерка вашиот автомобил пред логото големина пред да го купат,ви благодариме!Можеби неколку земји автомобил е разликата.
Камерата се вклопуваат монитор ( слика како референца ) : Камера не се вклопуваат DVR ( слика како референца )
ве молиме одберете Video кабел одговара на вашиот монитор
љубезно белешки : Бидејќи чип постојано се надоградуваат во фабрика, водич референца линија покажува можат да бидат различни.
CCd слика ефект
за sony ccd Ефект на вистински снимање(слика скоро без бучава)
пакет :
за жица камера
1x Водоотпорен Камера
1x 6 Метри AV Кабел
1x Моќ Кабел
1 x Упатство
Пакување покажува :
1 Take од вашите акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.
2 Fix камерата до каде акции табличка светлина беше.
3 Connect вграден во табличка светло на камерата за тоа каде
акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќ .
4 Connect моќта на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица за да
позитивни и црна жица до негативни.
5 Connect видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
6 Connect продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
7 You ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена .

Подробности

Напрежение:
12V
търговска марка:
ДЕЗОНТЕЛЬ
Тип На Сигнала На Алармата:
Аксесоари
Кабел или безжична връзка:
Тел
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Материал На Черупката:
Пластмаса
Дължина видеокабеля:
6M
Лещи Материал:
Стъкло
Телевизионна система:
PAL/NTSC(NTSC се използва по подразбиране)
Сензор:
CCD
Размер:
база на изображението на продукта
Напрежение:
DC 12V
В наличност:
ДА
Автомобил За:
само за външния вид отпред

Те също купуват с този продукт