.

.

Функция двупосочна охранителна линия на предната камера автомобили водоустойчива камера за обратно виждане дисплей с висока разделителна способност универсална

Функция двупосочна охранителна линия на предната камера автомобили водоустойчива камера за обратно виждане дисплей с висока разделителна способност универсална

Оценки на купувача:

BGN 23.00 -20 %
BGN 28.80
Брой продукти
В магазина


ова е нашата продавница линк
SONY CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD и CCD
SONY CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : одговара за сите автомобили
Specification : Image sensor : Боја sony ccd ТВ систем : NTSC Ефективни пиксели : 728 x 512 Пиксели хоризонтална резолуција 420 TVL Shutter speed 1/60-20us Минимална осветлување : 0.1-0.5 Лукс/ F=1.2 (0 Лукс со IR за) Леќа Агол : 170degree Белиот баланс Автоматски Боја Црна Водоотпорен : IP67 Видео излез : РКА конектор, 1.0 Vp-p, 75ohm Тековната Потрошувачка : 60m A Напојување : DC 12 V Оперативни Температура : -20°C~ 90°C, RH95% Макс. Складирање температура : -40°C ~ 80°C, RH90% Макс. Главни Карактеристики : Висок Јасно , Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластичен материјал. 170 степен поглед агол, многу мали, и лесен за инсталирање
Пакет :
1 x Водоотпорен Автомобил Задните Видите sony CCD Камера 1 x 5 M Видео Кабел 1 x Кабел за Напојување
Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта Поврзете моќта на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме.
Ние ќе ви вратат за предмети се врати во рок од 7 дена од денот на добивате нив, за било која причина. Целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба.
Стока која се оштетени или исчезнати компоненти не се враќа.
Купувачи се одговорни за враќање превозот со соодветна амбалажа.
На примање содржини, ние ќе рефундирање на дека веднаш.
Гаранција &Одржување :
Ние обезбедуваме 1 месец замена и 12 месеци за одржување гаранции. Предмети може да биде заменет во текот на првиот месец или одржува на првата година.

Подробности

Напрежение:
12V
Автомобили:
Тип На Сигнала На Алармата:
На Резервната Камера За Кола
Името На Цвета:
Черен
търговска марка:
ФУВАЙДА
Ъгъл На Виждане:
170 градуса
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Тип Елемент:
Помощ При Паркиране
Кабел или безжична връзка:
Тел
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Ефективни Пиксели:
728*582
Нощно виждане:
0,05 лукс
сензор за изображения:
SONY CCD 1/4
Водоустойчив:
ДА
направете за:
подходящ за всички автомобили

Те също купуват с този продукт