.

.

SONY CCD Чип Car Rear View Reverse Parking CAMERA за CHEVROLET Epica/Lova / Aveo/Captiva/Cruze/Matis/HHR/Lacetti

SONY CCD Чип Car Rear View Reverse Parking CAMERA за CHEVROLET Epica/Lova / Aveo/Captiva/Cruze/Matis/HHR/Lacetti

Оценки на купувача:

BGN 17.00 -9 %
BGN 18.69
Брой продукти
В магазина


SONY CCD Чип Автомобил Задните Видите Обратно Паркинг КАМЕРА за CHEVROLET Epica/Lova/Aveo/Captiva/Cruze/Matis/HHR/Lacetti
Sony CCD Автомобил Rear View Camera за CHEVROLET
Четири LED Светлата обезбедуваат доволно светлина за вас во ноќта ,отстранување на пречка во темно кога паркинг.
Посебно Дизајниран За :
CHEVROLET Epica/Lova/Aveo/Captiva/Cruze/Matis/HHR/Lacetti
Техника Параметар :
Слика сензори : 1/4" боја на sony CCD
ТВ Систем : NTSC & ПАЛ
Минимална осветлување.
AGC : Автоматски
BLC : Автоматски
Баланс На Белата Боја : Автоматски
Видео Боја : Шарени
Ефективни Пиксели : 728x512
Резолуција : 520 TV линии (нормално CMOS/CCD/CMD камерата е 420 TV Lines)
Видео Излез : 1.0 Vp-p,75Ω
Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S
S/N сооднос : Подобро Од 48db
Леќа Агол : 170 Степен
Водоотпорен Класа : Ip 68
Операција Температура : -20°C+80°C RH95%
Температура На Чување : -30°C+80°C
Работна Сила (DCV) : 12
Тековната потрошувачка : 90m A Max
За ТВ системи на автомобилот rear view camera.
Обично следи поддржува NTSC и PAL TV системи.Па таму не е importand автомобил камери имаат NTSC или PAL .Ве молиме проверете дека ако вашите монитори може да поддржува NTSC или PAL .Ако вашиот монитор само може да поддржува NTSC или PAL ,ве Молиме оставете ни порака која ТВ систем не треба во еден работен ден, откако ќе се направи исплата .Ако не .Ние ќе ја испрати на автомобил на камерата со ТВ систем за нашите клиенти по случаен избор.
Како да се инсталира :
Поправи камерата за да ја посебен дизајн дупка во вашиот автомобил. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта Поврзете моќта на камерата на вашиот автомобил обратна lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
=> Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил
=>Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
=>Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.

Подробности

търговска марка:
ВИННИДА
Кабел или безжична връзка:
Тел
Материал На Черупката:
Пластмаса
Тип На Сигнала На Алармата:
На Резервната Камера За Кола
Дължина видеокабеля:
6M
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Лещи Материал:
Стъкло
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт