.

.

CCD автомобилна камера за обратно виждане, за да Benz C E S CLASS CL CLASS W204 W212 W216 W221 резерв парковочная камера монитор сензор Безплатна доставка

CCD автомобилна камера за обратно виждане, за да Benz C E S CLASS CL CLASS W204 W212 W216 W221 резерв парковочная камера монитор сензор Безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 16.00 -44 %
BGN 28.80
Брой продукти
В магазина


Автомобил Обратна Камера за Мерцедес Бенц C E S
КЛАСА CL КЛАСА W204 W212 W216 W221
Објектот големина е 4,4 cm*3.4 cm.
Карактеристики :
· Водоотпорна, може да се користи и во автомобили и дома.
· Поддршка ноќ визија.
· CMOS слики сензор.
· Поддршка NTSC видео систем.
· Висока дефиниција и широк агол на гледање.
· Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн.
· Лесно да го инсталирате, можете да ги инсталирате монитор преку планината носителот или универзална заградата.
· 5m Видео кабел.
· Може да помогне да се избегнат инциденти и несреќи триење добро.
Спецификација :
· Сликата Сензор : 1/3 "ОВ Боја CMOS
· Ефективни Пиксели : NTSC 512 (H)x492 (V)
· Хоризонтална Резолуција : 420 TVL
· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Леќи : 2.8 mm
· Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен факултативна
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >48db
· Сигнал Систем : NTSC
· Електронски Shutter : Автоматски
· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vp-p, 75 Ohm
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Оперативен Температура : -20°C~ +60°C, RH95% Max
· Температура на чување : -30°C ~ +80°C, RH95% Max
· Видео-кабел должина : 5m
· Напојување кабел должина : 150cm
Пакет Содржина :
· 1x Автомобил Rear View Camera
· 1x5m Видео Кабел
· 1 × 1.5m Кабел за Напојување
Како да се инсталира на камерата (Само за референца) .Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.
. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
. Поврзете ја силата на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.

Подробности

Кабел или безжична връзка:
Тел
търговска марка:
дасайта
Материал На Черупката:
Пластмаса
Екскурзовод На Линия:
ДА
Тип На Сигнала На Алармата:
Аксесоари
Дължина видеокабеля:
6M
Вид На Материала:
КОРЕМНА ПРЕСА
Лещи Материал:
Стъкло
камера за обратно виждане на автомобила:
за камерата за обратно виждане Benz
камера за обратно виждане на автомобила за клас Benz:
Камера за обратно виждане, за да Benz C E S
Тип Помощ При Паркиране:
резервна камера за W204
Камера за задно виждане за W212 :
камера за обратно виждане на автомобила за W221
Камера за обратно виждане на автомобила :
помещение с паркинг линия

Те също купуват с този продукт