.

.

Безплатна Доставка Коктейл Muddler-Неръждаема Стомана-Нагънат Найлон На Главата - Създайте Вкусни, Освежаващи Коктейли

Безплатна Доставка Коктейл Muddler-Неръждаема Стомана-Нагънат Найлон На Главата - Създайте Вкусни, Освежаващи Коктейли

Оценки на купувача:

BGN 7.98
Брой продукти
В магазина

Направени на силна и убава нерѓосувачки челик за разлика од традиционалните muddlers кои се направени од лакирани дрво кои можат да ја загадуваат вашиот пијалок со текот на времето и оставете одвратно по вкус. Линискиот најлон главата за темелно mashing на билки, овошје и зачини за да ви помогне да се создаде најмногу уникатен , вкусна комбинација. Лесно да се чисти – миење на рацете се препорачува но тоа е машина за миење садови безбедно премногу за навистина напор, кавга-бесплатно чистење Совршен за muddling билки, зачини, овошје и горчливи коцки шеќер. Се создаде совршен коктели како Mojito, Нане Julep, старомодни и Capipiroska со совршен muddler. Должина : 22.5 cm/30cm

Подробности

Тип:
Бар Инструменти
Тип Продуктова Инструменти:
Плодови Объркване И Плодника Кайпириньи
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
документ:
FDA
търговска марка:
cocktailgeek
Вид На Метал:
неръждаема стомана
Материал:
Метални
Диаметър на:

Те също купуват с този продукт