.

.

Liitokala за Samsung 18650 2500mah INR1865025R 20A разреждане на литиеви батерии електронна цигара батерия 18650 2500 25R

Liitokala за Samsung 18650 2500mah INR1865025R 20A разреждане на литиеви батерии електронна цигара батерия 18650 2500 25R

Оценки на купувача:

BGN 5.00 -43 %
BGN 8.77
Брой продукти
В магазина


Детали за производот : Батеријата Бренд : Liitokala
Батеријата име : Liitokala 18650 цилиндрични литиум јонска atteries 18650 цилиндрични литиум јонска atteries
Батерија Тип : INR18650-25 R
Батеријата Спецификации : 18 * 65 (mm)
Батеријата материјал : Литиум-јонска (Li-ion батерии литиум јон)
Батеријата напон : 3.6 V
Номиналниот капацитет : 2500 м-р
Тековната батерија : 20 A континуирано крварење, повеќе моментален струја.
Батеријата Тежина : 44 грама
Апликација Тип : електронска цигара, електрични алатки HM, wheelarrow, електрични icycles, attery пакети, и други воени медицински размена.
Ракување критериуми : 500-1000vezes над полнење престанок напон 4.2 V, испуштање критичниот напон 2.5 V.

Подробности

Номер На Батерията:
1-6PCS
Номер На Модела:
INR1865025R
Тип Набиране:
Само Батерии
Подмяна На Батерията:
No
Номинална Мощност:
2500mAh
търговска марка:
liitokala
Тип:
Литиево-Йонна
Размер:
18*65mm

Те също купуват с този продукт