.

.

4 бр Безплатна доставка for18650 1200 mah литиева батерия от 3.7 акумулаторна батерия мобилна мощност силна светлина от фенерче батерия

4 бр Безплатна доставка for18650 1200 mah литиева батерия от 3.7 акумулаторна батерия мобилна мощност силна светлина от фенерче батерия

Оценки на купувача:

BGN 11.00 -27 %
BGN 14.99
Брой продукти
В магазина

Бебе опис : батеријата себе нема заштита на форум, ве молиме да обрнете внимание за да кога се користи брзо без електрична енергија, ве молиме да се извади батеријата, продавница сите батеријата за инспекција на пратката 1, рамна глава, 18650, 1200 mah 3.7 V литиум батерија 2, ниско од излегувањето стапка, без меморија ефект, висока ефикасност, заштедува електрична енергија; 3, батеријата со себе над-струја, во текот на полнење и празнење заштита, 2.75 4.20 V напон, може да се обезбеди употреба на батеријата безбедност, остатокот увери. 4, не батеријата удар, истиснување или да се отстрани; 5, не ја ставајте батеријата на висока температура; 6, на надворешното пакување КОРИСТИ топлина shrinkable гума пакување, пакување и за изолација цели; 7, 18 мм во дијаметар, должина 65 mm; батеријата инструкции да Не ја ставајте батеријата греење или фрлени во оган. Не користете метални диригент кратки-коло е на катоден на батеријата. Не да се распаѓаат на батеријата. Не се директни заварување беше спроведена на батеријата. Батеријата треба да се врши во далеку од електростатско наплата, користење и чување. Не ставајте батеријата што се користат заедно со други батеријата, не со различни пакување и различен тип или различни видови на батерии се користат заедно. Ако електролити истекување на вашата кожа или облека, чиста со бистра вода веднаш. Ако електролити истекување и во твоите очи, не се фаќа за вашите очи, веднаш да се мијат со чиста вода и да одат на лекар. Стави батеријата во детски стигнат до толку што нема да се проголта. Температурата на батеријата кога користите не може да надмине следниве услови : Полнење температура опсег : 0 степени 45 целзиусови степени температура на Испуштање на опсегот : - 20 степени до 60 целзиусови степени

Подробности

Номер На Модела:
18650
Тип Набиране:
Само Батерии
Номинална Мощност:
1100mAh
Пакет:
Комплект 1
търговска марка:
Варикор
Номер На Батерията:
4
Тип:
Литиево-Йонна
Размер:
18*65
is_customized:
Yes
Номинална Мощност:
1200

Те също купуват с този продукт