.

.

Спечели промоция и разбогатейте направи си САМ Ръчно изработени ръкоделие кръст Бод набор от кръст Бод Пакет за декорация на стените Dmc бродерия

Спечели промоция и разбогатейте направи си САМ Ръчно изработени ръкоделие кръст Бод набор от кръст Бод Пакет за декорация на стените Dmc бродерия

Оценки на купувача:

BGN 16.00 -48 %
BGN 30.50
Брой продукти
В магазина


Победи Унапредување И да Се Богати DIY рачно изработени Везана Крстот Бод Постави Крст Бод Пакет Ѕид Декорација Dmc Везови Конец
Големина : 43cm*44cm ( 14 CT Бело платно )
55cm*56cm ( 11 CT Печатени шема )
Quatity на теми боја : 13 бои
Боја : Бела боја (Embroidering Крпа )
Материјал : 100% Памук
Пакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
( не надвор рамка )
Акции : Во Парк
Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. ( малку тешко) 11 CT се користат 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( 11 CT е полесно отколку 14 CT ) моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби. Ние ја прифати продажба на мало,трговија на големо,dropshipping и на друг начин. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај, не-бледнее, не е лесно да се пробие и pilling. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.
Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите .

Подробности

Кръст бод плат CT номер:
11CT, 14CT
Материал:
100% Polyester
търговска марка:
Весела Неделя
Тип:
Пакет
Стил:
На европейския и американския стил
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Вид На Модела:
Домашни любимци
Външната Опаковка:
Чанта PP
Воспользуйся:
Декорация на дома, образованието на децата, колекция от произведения на изкуството, подарък
На отпечатаното изображение 11CT:
3 Дърворезба Стренги
14-каратный бяло платно:
2-Те Стренговые Дърворезба
Номер На Модела:
D865
За Да Е Подходяща На Сцената:
Хол, спалня, антре, кабинет
Пакет:
Бродира С Конци, Да Бродирам Плат, Игла, Изготвянето

Те също купуват с този продукт