.

.

Атака на титаните Shingeki no Kyojin скаут Легион Елън Аккерман палто cosplay костюм за Хелоуин - Безплатна доставка

Атака на титаните Shingeki no Kyojin скаут Легион Елън Аккерман палто cosplay костюм за Хелоуин - Безплатна доставка

Оценки на купувача:

BGN 52.64
Брой продукти
В магазина


Мојот Cosplay
Мојот Cosplay е директен снабдувач на cosplay носии. Ние продаваат различни видови на носии и додатоци кои може да се види во популарната ACG(Анимација,Стрип,Игра) или филмови итн. Патем, она што е cosplay? добро, cosplay е краток за костимот игра, а тоа се случува кога илјадници ACG фанови толпата конвенција центар облечени како нивна омилена ACG ликови.Како Наруто Cosplay, Final Fantasy Cosplay, Морнар Месечината Cosplay, Хари Потер Cosplay итн. Благодарение на нашите стилисти кои имаат долгогодишно искуство, и го прави cosplay костими, не бидете изненадени на бројните варијанти тука можете да најдете на посебна cosplay костими дека сте биле во потрага за во нашата продавница. Она што е уште поважно, овие cosplay носии се исто така совршени за сите фестивали како ноќта на Вештерките или страни или други специјални прилики.
Cosplay Костим
Трговија на големо цена, со висок квалитет и вредни костими, ние се тестира strickly сите предмети пред да се испрати до нашите клиенти. кога ќе го поставите цел, во "касата" чекор, ве молиме имајте на ум ни порака која покажува кој големина ќе одговараат за тоа ,така што ние може да испрати точниот стоки што навистина сакате да го купите, големина се достапни : available : XXS X S S M L XL XXL за стандардни податоци за големината , ве молиме проверете ја големината на сликата.
За илјадници модел на костим и видови на големина, некои специјални големина и носии е надвор од акциите , ве молиме оставете 5 ~ 7 работни дена за да се подготви.
Мојот Cosplay Костим
Напад на Титан Shingeki не Kyojin Елен Ackerman Грб Cosplay Костим За ноќта на Вештерките
Карактеристики :
1. Ова е најдобриот сет за Аниме Напад на Титан Cosplay фанови
2. Овој пакет на Грб костими направени од страна на искусни професионални казанџии
3. Се постави на Грбот Костимот е направен од Поли/Памук/Униформа Платно
4. Повеќе Аниме Напад на Титан cosplay костими,ве молиме проверете другите cosplay костими под оваа категорија
5. Бојата на сликата може да се погледне малку различен од вистинскиот производ
6. Пакување се вклучени : Грб (Стандардна големина availabie)
Големина На Табелата :
Услови на Продажба :
1,Ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од (7) дена од денот на испорака.

Подробности

Размер:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXS
Специална Употреба:
Костюми
Тип На Източника На:
Аниме
Номер На Модела:
shingeki no kyojin
Материал:
Памук
Тип Елемент:
Надмощие
Компоненти:
Нагоре
Отдел Име:
Възрастен
Пол:
Унисекс
Герои:
shingeki no kyojin
Стил:
cosplay костюм
Отдел:
Атака на Титан cosplay
Тип На Символ:
Аниме
Стил Белезници:
Обикновен
Тип:
Спойка На Cosplay
Онлайн:
Палто
Роля:
Разузнавателен Легион
Дължина Ръкав:
Пълен
Герои:
Костюми На Герои От Анимационни Филми
стил на елемента:
атака на Титан

Те също купуват с този продукт