.

.

CNC обработващ # филируя месинг червей, высокомарочный, приети от малките поръчки, предоставяне на мостри

CNC обработващ филируя месинг червей, высокомарочный, приети от малките поръчки, предоставяне на мостри

Оценки на купувача:

BGN 240.00
Брой продукти
В магазина


Забелешка : На производи се прикажани тука се само за да го претстави опсегот на нашите деловни активности, не е за продажба.
Мојот skype : luochaoaaa1
1) Сите наши производи се обичај прави, ние ги направи по потврди цртежи, или примероци
2) означена цена е само за ваша референца, на реалните трговија цената ќе биде според потврди цртежи, или примероци.
3) ве Молиме контактирајте со нас за да ја проверите единечна цена пред место цел.
4) Превозот цена е покажа дека во врска не се реални трошоци, ве молиме контактирајте со нас кога треба нашите дела.
1 : Можете да ме контактирате ,ако имате слични делови , треба обработка.
2 : јас ќе го цитирам за да можете што е можно поскоро ,ако ви обезбеди цртеж или примерок од e-mail .
3 : цртање формат е во ред . ( 3 D, igs, чекор по чекор, CAD, PDF)
За CNC Machining
1) Материјал : не ' рѓосувачки челик, железо, бакар или од алуминиумски и сл;
2) Површински третман според клиентите барања може да се полирање,цинк позлата, никел позлата или хром позлата, киселина миење и др.;
3) Главниот опрема : ЦПУ струг, автоматски струг, рака струг мелница, нишка возен машина, прислушување дупчење машина, итн;
4) Напредно мерење & опрема за тестирање : Проектирање на апарати, грубост тестер, цврстина тестер, concentricity тестер и др.;
5)Прецизност обработка метални делови во OEM/ODM спецификации
6) Опрема за доследно извршување на контрола на квалитет во согласност со клиенти спецификации
7)Машинска Обработка Методи : ЦПУ Обработка, Генерален Инженеринг, Вртење, Дупчење, Полирање, Knurling,Прислушување, Провира, Burnishing, Плочата се Мелење, се Соочуваат со Мелење и на Крајот Мелничката
За нас
Dongguan чекор Lao сите коса хардвер фабрика е воведен
1 : сите коса фабрика се наоѓа во dongguan, провинцијата guangdong, Кина, Лаос чекор градот југозападниот индустриска област, е
Употребата ЦПУ струг, ЦПУ фреза, автоматски струг странски обработка на не-стандардни делови
Фабрика.
2 : може да се обработи, бакар, железо, алуминиум, од не ' рѓосувачки челик на различни материјали.
3 : Ние се добредојдени да не контактирате, и голема или мала серија цел.

Подробности

Номер На Модела:
Обичай детайли на CNC обработващ

Те също купуват с този продукт