.

.

Електрическо одеало за двойно 220v Manta Electrica Dual Control Couverture Electrique електрически килим електрическо отопление одеяло мат

Електрическо одеало за двойно 220v Manta Electrica Dual Control Couverture Electrique електрически килим електрическо отопление одеяло мат

Оценки на купувача:

BGN 69.00 -45 %
BGN 125.58
Брой продукти
В магазина


забелешка 1.Овој производ мора да биде покриен со нешто згора на тоа, тоа ќе топлина. 2.Производот е во работен напон 220v 50 hz, ве молиме странски пријатели се купи со претпазливост. 3.Овој производ е поевтино Кинески производи, барајќи странски пријатели не купи.
Лични пристап мерење дозволено 12 cm грешка, ве молиме да преовладуваат во вид конкретни податоци.
За Бојата На сликата покажува реалната предмети без некоја посебна обработка.
Но бојата и осветлувањето може да се разликува малку поради различни компјутерски монитори или други фактори. Производот Употреба 1, овој производ не бара заземјување 2, на електричното ќебе на креветот плочка, без контролер страна да се користи како една нога крајот. 3, пред спиење на моќ во НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V-50 HZ моќ. 4, вклучете го изложени позиција, се префрлат на "ON" позиција, температурата беше зголемен да се чувствуваат удобно температура. Мерки на претпазливост 1, треба да бидат внимателно селектирани пред да го користите кабелот за напојување, приклучете го кабелот поврзан апарати и контролори без исклучок, потврди нема абнормалности пред употреба, во спротивно ве молиме испратете ремонт, одржување услугите на компанијата. 2, користење на процесот, секогаш треба да проверите дали постелнина ќебе рамна, тврда цврсто, ќебе или без брчки, завиткан; ако е така, треба да се корегира пред да се користат. 3, кога понизок напон, намалување на топлина ќебе, тепих површината температурата бавно, ниска површина температура ќебе. Овој случај не припаѓаат на електрични ќебиња неуспех, корисниците треба да проверите напојување напонот е нормално. 4, контролорот тезги поставите претставуваат различни енергија за греење ќебе. Користете ако тепих површината температурата се зголеми е бавен, треба да се провери дали на контролорот е ставен во high-end, или да додадете прекривка за подобрување на изолација капацитет. 5, кога било несреќа или штета (чад, оган, абнормални звук, мирис, итн.), бидете сигурни да го намали исклучување на електричното ќебе моќ (исклучете го кабелот за напојување), прават други обработка.

Подробности

силата на:
търговска марка:
ФУГУИМАО
Зона Отопление:
нагревателен елемент:
Нагревателен Проводник
Функция:
Регулируем Термостат
документ:
CE
Приложение:
Воспользуйся:
Спалня
Брой настройки на скоростта:
Втората Предаване
Инсталация:
Вграден
Тип Нагревател:
Плюс гореща линия
Попълване на:
Памук
Модел:
Пишеща машина
Форма:
правоъгълник
Вид На Модела:
Цвете
Тип:
електрическо одеало, електрическо отопляем одеяло
Приложими Хора:
Универсален
Индивидуално:
ДА
Воспользуйся:
Къща, Столче За Кола, Стол
Тип Тъкани:
Нетъкан текстил

Те също купуват с този продукт